Portal informacyjny | Nowy Sącz

Biczyce Dolne: Strażacy wydobywali kierowcę z ciężarówki. Szczegóły akcji [NOWE ZDJĘCIA]

0 3 017

Dzisiaj informowaliśmy o tragicznym zdarzeniu, do którego doszło na DK 28 w Biczycach Dolnych. TIR przewożący zgrzewki piwa wypadł tam z drogi, a w wyniku zdarzenia kierowca został zakleszczony w kabinie. Mężczyzny nie udało się uratować pomimo reanimacji.

 

Czytaj również: Sądecczyzna: Wypadek quada! 11-letnie dziecko w szpitalu [ZDJĘCIA]

 

Jak podają strażacy dzisiaj (30 maja) około godziny 7.22 zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu zadysponowano do działań w Biczycach Dolnych. – Po przyjeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono, że na łuku stromego zjazdu DK 28 samochód ciężarowy, czyli ciągnik z naczepą przewożący zgrzewki piwa, wypadł z drogi i przewrócił się. W kabinie samochodu znajdował się zakleszczony nieprzytomny kierowca, do którego był ograniczony dostęp – informuje rzecznik prasowy Komendy Miejskiej PSP w Nowym Sączu.

– Strażacy, którzy przybyli na miejsca zdarzenia zabezpieczyli teren poprzez m.in. całkowite wstrzymanie ruchu na drodze krajowej. Następnie przystąpiono do wykonywania dostępu do osoby zakleszczonej w pojeździe oraz próbie jej wydobycia. Podjęte próby wykonania dostępu oraz wydobycia osoby zakleszczonej w pozycji zastanej okazały się nieskuteczne. W związku z tym podjęto decyzję o postawieniu samochodu ciężarowego na koła – wyjaśnia rzecznik.

Relacja z miejsca zdarzenia: Tragedia w Biczycach Dolnych! Nie żyje kierowca tira [ZDJĘCIA, WIDEO]

Dopiero po postawieniu pojazdu strażakom udało się dotrzeć do poszkodowanego. – Strażacy wykorzystali m.in. ciężki samochód ratownictwa technicznego i dopiero gdy pojazd stanął na kołach, ponownie przystąpiono do wykonania dostępu do poszkodowanego przy użyciu narzędzi hydraulicznych oraz wydobyto go z pojazdu. Po wydobyciu kierowcy z pojazdu przekazano go załodze Pogotowia Ratunkowego. Lekarz z SPR znajdujący się na miejscu zdarzenia po przebadaniu osoby poszkodowanej stwierdził jej zgon dodaje rzecznik.

 

 

Opr. MK
Źródło i fot.: KM PSP w Nowym Sączu

Komentarze Facebook

********************************* REKLAMA ***********************************

 

PRACA! Awangarda

 

Awangarda to ekskluzywny salon fryzjerski, działający od 15 lat na rynku. Wciąż chce się rozwijać i powiększać zespół, dlatego poszukuje ambitnych i utalentowanych osób, które chciałyby rozpocząć współpracę.

Do obowiązków będzie należało: strzyżenie, modelowanie, pielęgnacja i koloryzacja włosów klientów, doradztwo w zakresie doboru fryzur i zabiegów, dbanie o stanowisko pracy i wizerunek salonu.

Jeśli Twoją specjalizacją są tylko koloryzacje, albo upięcia lub strzyżenia to również jest miejsce w zespole.

Oczekiwania: samodzielna praca przy stanowisku, wysoka kultura osobista, umiejętność pracy w zespole, bardzo dobra komunikacja z klientem, kreatywność.

Warunki: pracę na pełen etat lub na 1/2 etatu, atrakcyjne warunki zatrudnienia, profesjonalne szkolenia fryzjerskie, w pełni wyposażone stanowisko pracy, w sprzęt najwyższej jakości, elastyczne godziny pracy, każda niedziela i święta wolne, doświadczony fryzjer ma do dyspozycji asystenta.

 

Praca na produktach Wella, Goldwell, L’oreal.

Masz pytania - napisz biuro@StudioAwangarda.pl

Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.