Portal informacyjny | Nowy Sącz

Kolejne zatrzymanie w sprawie obrotu narkotykami

0 1 270

Gorlicka Policja prawie od roku prowadzi postępowanie przygotowawcze w sprawie obrotu dużymi ilościami narkotyków. Zarzutami objęto ponad 40 osób, a w minionym tygodniu funkcjonariusze policji zatrzymali 28-letniego mężczyznę, któremu postawiono zarzut uczestnictwa w handlu narkotykami.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Posiadał amfetaminę, może dostać 10 lat

 

Od wiosny 2017 roku Komenda Powiatowa Policji w Gorlicach prowadzi postępowanie przygotowawcze w sprawie obrotu dużymi ilościami narkotyków na terenie powiatu gorlickiego i części województwa podkarpackiego. Ustalenia w prowadzonym postępowaniu doprowadziły do zatrzymania mieszkańca Gorlic w minionym tygodniu.

– Policjanci ustalili, że w proceder zamieszane były także inne osoby, w tym 28-letni mężczyzna, który w dniu 4 lutego został zatrzymany. Postawiono mu zarzut uczestnictwa w obrocie znacznymi ilościami narkotyków, w ilości łącznej ponad 3 kilogramów. Natomiast 7 lutego gorlicki sąd zastosował wobec zatrzymanego mężczyzny areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy – informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach.

Jak podaje dalej Policja, już we wstępnej fazie postępowania, jeszcze w 2017 roku zatrzymano 20-letnią mieszkankę Gorlic, która usłyszała zarzuty popełnienia łącznie ponad 400 przestępstw narkotykowych. Wtedy sąd zastosował wobec kobiety areszt tymczasowy, który trwa do dzisiaj. Wówczas (lipiec ubiegłego roku) policjanci podczas skoordynowanego uderzenia w kilku miejscach na terenie powiatu gorlickiego i jasielskiego zabezpieczyli m.in. susz konopi indyjskich w ilości ponad 40 g, kilka tysięcy złotych, telefony komórkowe i sprzęt dealerski (m.in. wagę elektroniczną).

– Dodać należy, że sprawa ma charakter rozwojowy. Dotychczas zarzutami z ustawy o przeciwdziałaniu narkomani objęto już 45 osób. Dwie spośród nich zostały tymczasowo aresztowane, wobec pozostałych stosowano środki wolnościowe, w tym dozory policji, poręczenia majątkowe i zakazy opuszczania kraju – dodaje oficer prasowy.

 

Opr. MK
Źródło: KPP w Gorlicach
Fot.: Policja.pl (zdj.  ilustracyjne)

Komentarze Facebook

********************************* REKLAMA ***********************************

 

PRACA! Awangarda

 

Awangarda to ekskluzywny salon fryzjerski, działający od 15 lat na rynku. Wciąż chce się rozwijać i powiększać zespół, dlatego poszukuje ambitnych i utalentowanych osób, które chciałyby rozpocząć współpracę.

Do obowiązków będzie należało: strzyżenie, modelowanie, pielęgnacja i koloryzacja włosów klientów, doradztwo w zakresie doboru fryzur i zabiegów, dbanie o stanowisko pracy i wizerunek salonu.

Jeśli Twoją specjalizacją są tylko koloryzacje, albo upięcia lub strzyżenia to również jest miejsce w zespole.

Oczekiwania: samodzielna praca przy stanowisku, wysoka kultura osobista, umiejętność pracy w zespole, bardzo dobra komunikacja z klientem, kreatywność.

Warunki: pracę na pełen etat lub na 1/2 etatu, atrakcyjne warunki zatrudnienia, profesjonalne szkolenia fryzjerskie, w pełni wyposażone stanowisko pracy, w sprzęt najwyższej jakości, elastyczne godziny pracy, każda niedziela i święta wolne, doświadczony fryzjer ma do dyspozycji asystenta.

 

Praca na produktach Wella, Goldwell, L’oreal.

Masz pytania - napisz biuro@StudioAwangarda.pl

Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.