Portal informacyjny | Nowy Sącz

Korzenna: 46-latka zabiła osuwająca się ziemia i… zabezpieczenie wykopu [ZDJĘCIA]

0 2 384

Po dzisiejszej tragedii, jaka wydarzyła się w Korzennej, docierają do nas kolejne informacje w tej sprawie. Jak relacjonują strażacy, mężczyzna pracujący przy budowie sieci kanalizacyjnej, został przygnieciony przez osuwającą się ziemię oraz uszkodzone zabezpieczenie, które miało ochronić go przed możliwym osunięciem się ziemi.

 

Czytaj również: Korzenna: W wykopie zginął 46-latek! Policja ujawnia okoliczności zdarzenia [ZDJĘCIA]

 

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży ustalono, że w wykopie doszło do osunięcia się gruntu na zabezpieczenie wykopu, wewnątrz którego znajdował się pracownik (tj. mężczyzna lat 46). Prowadzone prace związane były z budową kanalizacji. Przy wykopie pracowało w sumie trzech pracowników. Osoba znajdująca się w wykopie została przygnieciona osuniętą ziemią oraz uszkodzoną obudową wykopu – relacjonuje Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Pierwsi na ratunek koledze rzucili się inni pracownicy. – Podjęli oni działania mające na celu zabezpieczenie i częściowe uniesienie zabezpieczenia wykopu oraz wybranie części osuniętej ziemi. Na miejsce przybyła karetka Pogotowia Ratunkowego. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i zejściu ratowników do wnętrza wykopu. Po odebraniu części ziemi i uniesieniu obudowy wykopu za pomocą koparek przystąpiono do ręcznego usuwania ziemi za pomocą łopat. Osoba była nieprzytomna, zasypana ziemią na wysokości pasa. Wydobyto poszkodowanego na noszach typu deska. Osobę przekazano zespołowi ratownictwa medycznego. Ratownicy Pogotowia Ratunkowego ze względu na obrażenia oraz oznaki śmierci odstąpili od prowadzenia reanimacji. Teren działań wydzielono taśma ostrzegawczą, a ciało parawanem osłaniającym. Na miejsce przybył patrol Policji oraz Inspektor Nadzoru z UG Korzenna oraz kierownik firmy wykonującej prace – dodaje rzecznik.

Działania strażaków trwały prawie dwie godziny.

 

Opr. Marek Jaśkiewicz
Źródło i fot.: PSP Nowy Sącz

Komentarze Facebook

********************************* REKLAMA ***********************************

 

PRACA! Awangarda

 

Awangarda to ekskluzywny salon fryzjerski, działający od 15 lat na rynku. Wciąż chce się rozwijać i powiększać zespół, dlatego poszukuje ambitnych i utalentowanych osób, które chciałyby rozpocząć współpracę.

Do obowiązków będzie należało: strzyżenie, modelowanie, pielęgnacja i koloryzacja włosów klientów, doradztwo w zakresie doboru fryzur i zabiegów, dbanie o stanowisko pracy i wizerunek salonu.

Jeśli Twoją specjalizacją są tylko koloryzacje, albo upięcia lub strzyżenia to również jest miejsce w zespole.

Oczekiwania: samodzielna praca przy stanowisku, wysoka kultura osobista, umiejętność pracy w zespole, bardzo dobra komunikacja z klientem, kreatywność.

Warunki: pracę na pełen etat lub na 1/2 etatu, atrakcyjne warunki zatrudnienia, profesjonalne szkolenia fryzjerskie, w pełni wyposażone stanowisko pracy, w sprzęt najwyższej jakości, elastyczne godziny pracy, każda niedziela i święta wolne, doświadczony fryzjer ma do dyspozycji asystenta.

 

Praca na produktach Wella, Goldwell, L’oreal.

Masz pytania - napisz biuro@StudioAwangarda.pl

Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.