Portal informacyjny | Nowy Sącz

Krynica: Zarzuty dla kierowcy śmieciarki, która przejechała po staruszce!

0 880

Nawet 8 lat więzienia grozi kierowcy, który cofając śmieciarką na ul. Nowotarskiego, przejechał po 87-letniej kobiecie, która w wyniku odniesionych obrażeń zmarła na miejscu. Jak poinformował nas Prokurator Rejonowy z Muszyny, 35-latek podczas manewru powinien zapewnić sobie prawidłową obserwację za samochodem. Nie zrobił tego, mimo iż miał pomocnika.

 

O wypadku informowaliśmy w artykule: Tragiczna śmierć w Krynicy! Śmieciarka rozjechała starszą kobietę

 

W ubiegłym tygodniu przedstawiliśmy zarzuty kierowcy śmieciarki z art. 177 § 2 k.k., czyli spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Prokurator wykonał czynności z udziałem zatrzymanego i zastosował wobec niego wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego – informuje Prokurator Rejonowy Rafał Gruszka. – Kierujący wykonując manewr cofania takim pojazdem, zobowiązany jest do zapewnienia sobie prawidłowej obserwacji obszaru za samochodem w postaci drugiego pracownika. Pomimo iż takiego pracownika miał ze sobą, nie zapewnił tej obserwacji – wyjaśnia prokurator.

35-latek kierujący śmieciarką był trzeźwy. Ta i inne okoliczności mogą wpłynąć na zmniejszenie wymiaru kary.

 

Marek Jaśkiewicz
fot. arch. (zdjęcie ilustracyjne)

Komentarze Facebook

********************************* REKLAMA ***********************************

 

PRACA! Awangarda

 

Awangarda to ekskluzywny salon fryzjerski, działający od 15 lat na rynku. Wciąż chce się rozwijać i powiększać zespół, dlatego poszukuje ambitnych i utalentowanych osób, które chciałyby rozpocząć współpracę.

Do obowiązków będzie należało: strzyżenie, modelowanie, pielęgnacja i koloryzacja włosów klientów, doradztwo w zakresie doboru fryzur i zabiegów, dbanie o stanowisko pracy i wizerunek salonu.

Jeśli Twoją specjalizacją są tylko koloryzacje, albo upięcia lub strzyżenia to również jest miejsce w zespole.

Oczekiwania: samodzielna praca przy stanowisku, wysoka kultura osobista, umiejętność pracy w zespole, bardzo dobra komunikacja z klientem, kreatywność.

Warunki: pracę na pełen etat lub na 1/2 etatu, atrakcyjne warunki zatrudnienia, profesjonalne szkolenia fryzjerskie, w pełni wyposażone stanowisko pracy, w sprzęt najwyższej jakości, elastyczne godziny pracy, każda niedziela i święta wolne, doświadczony fryzjer ma do dyspozycji asystenta.

 

Praca na produktach Wella, Goldwell, L’oreal.

Masz pytania - napisz biuro@StudioAwangarda.pl

Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.