Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy sposób złodziei: Usypiają kawą i okradają starszych ludzi [OSTRZEGAMY]

0 355

Sądecka Policja apeluje do mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności, ponieważ oszuści mają nowy sposób na okradanie osób starszych. Sprawcy, podając się za pracowników opieki społecznej, odwiedzają starszych i samotnych i częstują ich kawą.

 

Czytaj również: Przyjechali z Krakowa, by w Nowym Sączu okradać mieszkańców

 

Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu informuje, że ostatnio odnotowano przypadki, w których sprawczyni, podając się za pracownicę opieki społecznej, pod pretekstem wywiadu, odwiedziła mieszkańców miasta.

Do pierwszego takiego zdarzenia doszło 3 kwietnia na terenie Krakowa. – Kobieta zapukała do drzwi 88-letniego mężczyzny, a gdy została wpuszczona do środka, poprosiła gospodarza o zaparzenie przyniesionej przez siebie kawy. Starszy pan, niczego nie podejrzewając, przygotował napój, sam również się poczęstował i po wypiciu zasnął lub stracił przytomność. Gdy po kilku godzinach się obudził, zobaczył porozrzucane z szafy rzeczy oraz stwierdził brak dokumentów i pieniędzy w kwocie sięgającej 900 zł – wyjaśnia rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Podobne zdarzenie miało miejsce kilka dni później. – Seniorka, po wypiciu kawy, przyniesionej przez kobietę podającą się za pracownicę fundacji, obejmującą opieką osoby starsze, straciła przytomność. Gdy się ocknęła, ujawniła brak biżuterii i gotówki – mówi rzecznik prasowy.

Jak podaje Policja, aktualnie śledczy prowadzą czynności zmierzające do ustalenia substancji, użyto w celu uśpienia swych ofiar. Prowadzone są także działania mające na celu wytypowanie i zatrzymanie przestępczyni. Do podobnych zdarzeń doszło już także w Brzesku, gdzie ofiarą przestępców padła 84-latka i jej 55-letnia córka.

– Mając na uwadze opisane przypadki, apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności, zanim zdecydujemy się wpuścić do mieszkania nieznajomą osobę – zaznacza sądecka Policja.

 

Opr. MK
Źródło: KMP w Nowym Sączu
Fot.: Pixabay.com (zdj. ilustracyjne)

Komentarze Facebook

********************************* REKLAMA ***********************************

 

PRACA! Awangarda

 

Awangarda to ekskluzywny salon fryzjerski, działający od 15 lat na rynku. Wciąż chce się rozwijać i powiększać zespół, dlatego poszukuje ambitnych i utalentowanych osób, które chciałyby rozpocząć współpracę.

Do obowiązków będzie należało: strzyżenie, modelowanie, pielęgnacja i koloryzacja włosów klientów, doradztwo w zakresie doboru fryzur i zabiegów, dbanie o stanowisko pracy i wizerunek salonu.

Jeśli Twoją specjalizacją są tylko koloryzacje, albo upięcia lub strzyżenia to również jest miejsce w zespole.

Oczekiwania: samodzielna praca przy stanowisku, wysoka kultura osobista, umiejętność pracy w zespole, bardzo dobra komunikacja z klientem, kreatywność.

Warunki: pracę na pełen etat lub na 1/2 etatu, atrakcyjne warunki zatrudnienia, profesjonalne szkolenia fryzjerskie, w pełni wyposażone stanowisko pracy, w sprzęt najwyższej jakości, elastyczne godziny pracy, każda niedziela i święta wolne, doświadczony fryzjer ma do dyspozycji asystenta.

 

Praca na produktach Wella, Goldwell, L’oreal.

Masz pytania - napisz biuro@StudioAwangarda.pl

Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.