Portal informacyjny | Nowy Sącz

Okrutna śmierć – podczas wypalania traw zwierzęta płoną żywcem [DRASTYCZNE ZDJĘCIA]

1 605

Na nic zdają się apele Straży Pożarnej i Policji o niepodpalanie suchych traw. Akcje edukacyjne, które jasno i wyraźnie pokazują zagrożenia płynące z tego procederu, nie zawsze są w stanie trafić do tych, którzy wypalają trawy. Ludzie niejednokrotnie nie chcą zrozumieć i bardzo często zapominają, że ogień niesie zagrożenie nie tylko dla nich samych, ale także dla zwierząt.

 

Czytaj również: Sądecczyzna: 43 pożary suchej trawy w jeden dzień! [ZDJĘCIA]

 

Podczas podpalania suchej trawy „podpalacze”, którzy robią to dla zabawy czy kultywują „rodzinną tradycję”, nie zdają sobie sprawy z zagrożeń. Podpalanie suchej trawy może zakończyć się poważnym pożarem obejmującym nawet kilkadziesiąt hektarów, lasy czy zabudowania. Oprócz tego takie działanie naraża na niebezpieczeństwo samego podpalacza, osoby postronne, jaki i samych strażaków walczących z ogniem.

Oprócz tego w pożarach trawy giną zwierzęta, które płoną żywcem, ponieważ niejednokrotnie nie mają jak uciec. Wypalając trawy, nie usuniemy chwastów – one i tak odrosną, nie użyźnimy gleby, ale za to spowodujemy wiele problemów i zbijemy zwierzęta.

 

 

MK
Fot.: Facebook Strażacy OSP i OSP Rytro

Komentarze Facebook

********************************* REKLAMA ***********************************

 

PRACA! Awangarda

 

Awangarda to ekskluzywny salon fryzjerski, działający od 15 lat na rynku. Wciąż chce się rozwijać i powiększać zespół, dlatego poszukuje ambitnych i utalentowanych osób, które chciałyby rozpocząć współpracę.

Do obowiązków będzie należało: strzyżenie, modelowanie, pielęgnacja i koloryzacja włosów klientów, doradztwo w zakresie doboru fryzur i zabiegów, dbanie o stanowisko pracy i wizerunek salonu.

Jeśli Twoją specjalizacją są tylko koloryzacje, albo upięcia lub strzyżenia to również jest miejsce w zespole.

Oczekiwania: samodzielna praca przy stanowisku, wysoka kultura osobista, umiejętność pracy w zespole, bardzo dobra komunikacja z klientem, kreatywność.

Warunki: pracę na pełen etat lub na 1/2 etatu, atrakcyjne warunki zatrudnienia, profesjonalne szkolenia fryzjerskie, w pełni wyposażone stanowisko pracy, w sprzęt najwyższej jakości, elastyczne godziny pracy, każda niedziela i święta wolne, doświadczony fryzjer ma do dyspozycji asystenta.

 

Praca na produktach Wella, Goldwell, L’oreal.

Masz pytania - napisz biuro@StudioAwangarda.pl

Zobacz również
1 komentarz
  1. Nat pisze

    Ja nie rozumiem jak można być takim idiotą żeby wypalać trawy. Gdyby mandaty były faktycznie nakładane i zaczynały się od grubych tysięcy to by się odechciało podpalania

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.