Portal informacyjny | Nowy Sącz

Przydonica: Strażacy prawie trzy godziny gasili pożar stajni [ZDJĘCIA]

0 88

W poniedziałek (4 czerwca) ok. godz. 20:40 w miejscowości Przydonica w gminie Gródek nad Dunajcem doszło do pożaru budynku inwentarsko-magazynowego na poziomie stajni. Zniszczeniu uległy bale ze słomą, folie i deski, a bydło zostało ewakuowane.

 

Czytaj również: Sądecczyzna: Pożar autobusu. Pojazd spłonął niemal doszczętnie [ZDJĘCIA]

 

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że w budynku inwentarsko-magazynowym w trakcie budowy doszło do pożaru na poziomie stajni. Ogniem objęte zostały bale ze słomą oraz składowane folie z bali i deski. Właściciel z sąsiadami prowadził ewakuację bydła znajdującego się w stajni (około pięćdziesiąt sztuk). W budynku panowało intensywne zadymienie. Właściciel wraz z synem przed przybyciem na miejsce zastępu Straży Pożarnej podjął nieskuteczną próbę ugaszenia pożaru przy użyciu wody z węży ogrodowych. Działania zastępów OSP polegały na zabezpieczeniu terenu oraz podaniu prądu wody w natarciu na palące się elementy składowane w stajni. Ustalono również, że w chwili powstania pożaru w budynku przebywały dwie osoby. Jedna z nich uskarżała się na duszności. Udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Na miejsce została zadysponowana karetka Pogotowia Ratunkowego – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Strażacy wyrzucili spalone elementy z budynku i przelali je wodą. Stan obiektu został sprawdzony kamerą termowizyjną, następnie stajnię przewietrzono. Poszkodowany po przebadaniu przez ratowników medycznych pozostał na miejscu zdarzenia. Po zakończeniu akcji bydło zostało wprowadzone ponownie do budynku gospodarczego. Działania ratowniczo-gaśnicze trwały w sumie ponad dwie i pół godziny. Na miejscu pracowały zastępy z: JRG nr 1 w Nowym Sączu oraz OSP Przydonica, Gródek nad Dunajcem i Rożnów.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook

********************************* REKLAMA ***********************************

 

PRACA! Awangarda

 

Awangarda to ekskluzywny salon fryzjerski, działający od 15 lat na rynku. Wciąż chce się rozwijać i powiększać zespół, dlatego poszukuje ambitnych i utalentowanych osób, które chciałyby rozpocząć współpracę.

Do obowiązków będzie należało: strzyżenie, modelowanie, pielęgnacja i koloryzacja włosów klientów, doradztwo w zakresie doboru fryzur i zabiegów, dbanie o stanowisko pracy i wizerunek salonu.

Jeśli Twoją specjalizacją są tylko koloryzacje, albo upięcia lub strzyżenia to również jest miejsce w zespole.

Oczekiwania: samodzielna praca przy stanowisku, wysoka kultura osobista, umiejętność pracy w zespole, bardzo dobra komunikacja z klientem, kreatywność.

Warunki: pracę na pełen etat lub na 1/2 etatu, atrakcyjne warunki zatrudnienia, profesjonalne szkolenia fryzjerskie, w pełni wyposażone stanowisko pracy, w sprzęt najwyższej jakości, elastyczne godziny pracy, każda niedziela i święta wolne, doświadczony fryzjer ma do dyspozycji asystenta.

 

Praca na produktach Wella, Goldwell, L’oreal.

Masz pytania - napisz biuro@StudioAwangarda.pl

Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.