Portal informacyjny | Nowy Sącz

Saperzy pod Mostem Heleńskim! Wynieśli dwa niewybuchy [ZDJĘCIA]

0 881

W poniedziałek (16 kwietnia) w godzinach porannych odnalezione zostały kolejne niewybuchy pod Mostem Heleńskim w Nowym Sączu. We wtorek (17 kwietnia) na miejscu pojawił się Patrol Rozminowania z Krakowa na czele z dowódcą, który zabezpieczył pociski.

 

Czytaj również: Trzy niewybuchy pod Mostem Heleńskim!

 

W poniedziałek (16 kwietnia) osoby pracujące przy przebudowie Mostu Heleńskiego ujawniły kolejne pociski artyleryjskie. Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu otrzymał zgłoszenie dotyczące wykrycia trzech niewybuchów w trakcie prac prowadzonych pod mostem na rzece Dunajec w Nowym Sączu. Sądeccy policjanci zabezpieczali znaleziska do czasu przyjazdu Patrolu Saperskiego z Krakowa.

– Udało mi się wydobyć dwa pociski artyleryjskie, które znajdowały się tuż przy brzegu. Trzeci pocisk, który został zgłoszony to najprawdopodobniej był kamień, który przypominał niewybuch. Jego kształt mógł zmylić zarówno pracowników, jak i grupę rozpoznania minersko-pirotechnicznego z sądeckiej Policji. Rocznie wyjeżdżamy do ok. 150 do 200 takich zgłoszeń na terenie Małopolski (bez Tarnowa, Dąbrowy Tarnowskiej i Gorlic) oraz pow. Kazimierza Wielka w woj. świętokrzyskim. W ciągu roku udaje się wykryć kilkadziesiąt tysięcy amunicji karabinowej, kilkaset pocisków artyleryjskich i moździerzowych, kilkanaście bomb lotniczych oraz dziesiątki min przeciwpiechotnych i przeciwpancernych – powiedział chor. Arkadiusz Łabędź, dowódca 32. Patrolu Rozminowania z 16. Batalionu Powietrznodesantowego z Krakowa w rozmowie z portalem miastoNS.pl.

We wtorek (17 kwietnia) ok. godz. 10:30 na miejscu zdarzenia pojawił się 32. Patrol Rozminowania z 16. Batalionu Powietrznodesantowego z Krakowa. Dowódca chor. Arkadiusz Łabędź pospieszył w poszukiwaniu zgłoszonych niewybuchów. Odnalazł tylko dwa, które utkwiły przy brzegu Dunajca, na kamieniach. Następnie wraz z pracownikiem koparki poszukiwali oni trzeciego z nich, jednak okazało się, że to był fałszywy alarm.

– Saperem jestem od 1988 roku, od początku fascynowała mnie ta praca, wyjeżdżałem również na różne misje do Syrii na Wzgórza Golan, Afganistanu czy Jugosławii. Nie ukrywam, że rodzina na tym najbardziej cierpi, ponieważ rzadko jestem w domu, ale moja żona od początku wiedziała, że jestem żołnierzem i była na to przygotowana. W Nowym Sączu od wielu lat co jakiś czas ujawniane są przeróżne pociski z czasów I i II wojny światowej i stało się to już regułą. Być może w trakcie trwających prac niejeden niewybuch zostanie jeszcze odnaleziony przez pracowników – dodał chor. Arkadiusz Łabędź z Krakowa.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook

********************************* REKLAMA ***********************************

 

PRACA! Awangarda

 

Awangarda to ekskluzywny salon fryzjerski, działający od 15 lat na rynku. Wciąż chce się rozwijać i powiększać zespół, dlatego poszukuje ambitnych i utalentowanych osób, które chciałyby rozpocząć współpracę.

Do obowiązków będzie należało: strzyżenie, modelowanie, pielęgnacja i koloryzacja włosów klientów, doradztwo w zakresie doboru fryzur i zabiegów, dbanie o stanowisko pracy i wizerunek salonu.

Jeśli Twoją specjalizacją są tylko koloryzacje, albo upięcia lub strzyżenia to również jest miejsce w zespole.

Oczekiwania: samodzielna praca przy stanowisku, wysoka kultura osobista, umiejętność pracy w zespole, bardzo dobra komunikacja z klientem, kreatywność.

Warunki: pracę na pełen etat lub na 1/2 etatu, atrakcyjne warunki zatrudnienia, profesjonalne szkolenia fryzjerskie, w pełni wyposażone stanowisko pracy, w sprzęt najwyższej jakości, elastyczne godziny pracy, każda niedziela i święta wolne, doświadczony fryzjer ma do dyspozycji asystenta.

 

Praca na produktach Wella, Goldwell, L’oreal.

Masz pytania - napisz biuro@StudioAwangarda.pl

Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.