Portal informacyjny | Nowy Sącz

Trzetrzewina: Pożar na plebanii [Zdjęcia]

0 404

W piątkowy (9 marca) poranek doszło do pożaru na plebanii w miejscowości Trzetrzewina. Pożar powstał w okolicy urządzeń centralnego ogrzewania. Osobom, które przebywały wówczas w budynku, nic poważnego się nie stało, a działania strażaków trwały prawie dwie godziny. Przyczyną pożaru była wada urządzeń grzewczych.

 

Czytaj również: Groźny pożar w Piątkowej! Mężczyzna walczył o życie wisząc siedem metrów nad ziemią [ZDJĘCIA]

 

9 marca około godziny 8.21 zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Niskowa oraz OSP Krasne Potockie wysłano do działań w Trzetrzewinie. – Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że w pomieszczeniu kotłowni usytuowanym na poddaszu budynku plebanii doszło do pożaru, który powstał w okolicy ocieplenia pieca oraz na przewodach elektrycznych zasilających urządzenia pieca centralnego ogrzewania. Osoby przebywające w budynku nie uskarżały się na żadne dolegliwości. Przed przybyciem jednostek Straży Pożarnej podjęto skuteczną próbę ugaszenia pożaru poprzez zastosowanie gaśnicy proszkowej oraz zakręcono zawór gazu w pobliżu pieca. W budynku panowało zadymienie, intensywność zadymienia wzrastała na poddaszu – informuje rzecznik prasowy Komendy Miejskiej PSP w Nowym Sączu.

Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wejściu ratowników wyposażonych w sprzęt ochrony dróg oddechowych do kotłowni. Otwarto okna i drzwi w budynku w celu jego przewietrzenia, rozebrano osłonę pieca, część przewodu spalinowego oraz usunięto ocieplenie pieca i wyniesiono je na zewnątrz budynku. Wszystkie pomieszczenia w budynku kontrolowano miernikiem wielogazowym na obecność tlenku węgla oraz pomieszczenie kotłowni przy użyciu kamery termowizyjnej. W pomieszczeniu i na zewnątrz nie stwierdzono oznak podwyższonej temperatury. Na miejscu działań pozostał zastęp OSP Niskowa celem dozorowania budynku – wyjaśnia rzecznik i dodaje, że działania strażaków trwały prawie dwie godziny, a przyczyną pożaru była wada urządzeń ogrzewczych na paliwo gazowe.

 

 

Opr. MK
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook

********************************* REKLAMA ***********************************

 

PRACA! Awangarda

 

Awangarda to ekskluzywny salon fryzjerski, działający od 15 lat na rynku. Wciąż chce się rozwijać i powiększać zespół, dlatego poszukuje ambitnych i utalentowanych osób, które chciałyby rozpocząć współpracę.

Do obowiązków będzie należało: strzyżenie, modelowanie, pielęgnacja i koloryzacja włosów klientów, doradztwo w zakresie doboru fryzur i zabiegów, dbanie o stanowisko pracy i wizerunek salonu.

Jeśli Twoją specjalizacją są tylko koloryzacje, albo upięcia lub strzyżenia to również jest miejsce w zespole.

Oczekiwania: samodzielna praca przy stanowisku, wysoka kultura osobista, umiejętność pracy w zespole, bardzo dobra komunikacja z klientem, kreatywność.

Warunki: pracę na pełen etat lub na 1/2 etatu, atrakcyjne warunki zatrudnienia, profesjonalne szkolenia fryzjerskie, w pełni wyposażone stanowisko pracy, w sprzęt najwyższej jakości, elastyczne godziny pracy, każda niedziela i święta wolne, doświadczony fryzjer ma do dyspozycji asystenta.

 

Praca na produktach Wella, Goldwell, L’oreal.

Masz pytania - napisz biuro@StudioAwangarda.pl

Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.