Portal informacyjny | Nowy Sącz

15-lecie Zespołu Regionalnego Mała Helenka [ZDJĘCIA]

0 302

13 kwietnia swój jubileusz 15-lecia istnienia świętował Zespół Regionalny Mała Helenka. Aby uczcić to wydarzenie, na scenie wystąpili obecni i byli tancerze oraz muzycy we wspólnym, pokoleniowym koncercie. W obchodach wzięły udział m.in. rodziny tancerzy oraz inne zespoły regionalne.

 

Czytaj również: Orszak Jana Długosza przeszedł ulicami miasta [ZDJĘCIA, WIDEO]

 

Zespół Regionalny Mała Helenka powstał w 2003 roku z inicjatywy ks. prałata Jana Pancerza, proboszcza parafii świętej Heleny w Nowym Sączu. Kiedy piętnaście lat temu został ogłoszony pierwszy nabór do zespołu, zgłosiło się kilkadziesiąt małych dzieci. Nazwa zespołu wzięła się od imienia patronki parafii – św. Heleny.

Dzisiaj w zespole tańczą dzieci oraz młodzież w trzech grupach wiekowych: od 4 do 8 lat, od 9 do 13 i trzecia grupa od 14 do 20 lat. Łącznie w próbach i zajęciach folklorystycznych bierze udział ponad siedemdziesiąt młodych osób. Choreografię ich występów przygotowuje Maria Waśko, kierownikiem zespołu są: Jolanta Waśko i Piotr Kalinowski, natomiast do tańca przygrywają Andrzej Dominik i Jan Waśko.

Działalność Małej Helenki polega nie tylko na przekazywaniu tradycji dziadków i pradziadków, ale także na promowaniu rodzinnych wartości, kultywowaniu tradycji regionu i „małej lachowskiej Ojczyzny”.

Z wielką satysfakcją oglądałem ten koncert. Uświadomiłem sobie, jaka praca została wykonana, nie tylko dzisiaj na scenie – to jest efekt, ale zrozumiałem, jak wielka praca ten efekt poprzedziła. Cieszę się, że kultywujecie folklor, bo on nas wszystkich na Sądecczyźnie łączy. Jubileusz to jakby wzgórze, można z niego popatrzeć wstecz i ocenić tę przebytą drogę. Te piętnaście lat to jeszcze nie góra, to wzgórze, ale wystarczająco duża już jest jego wysokość, żeby zobaczyć, jak daleka droga została pokonana. Serdecznie gratuluję – mówił Wojciech Piech, wiceprezydent Nowego Sącza, składając życzenia i gratulacje jubileuszowe dla całego zespołu.

Z okazji jubileuszu zastępca prezydenta Nowego Sącza oraz zastępca przewodniczącego Rady Miasta Nowego Sącza Michał Kądziołka wręczyli kierownictwu zespołu pamiątkowe statuetki.

Warto zaznaczyć, że zespół dwukrotnie brał udział w Międzynarodowym Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych Święto Dzieci Gór w Nowym Sączu w 2007 i w 2013 roku. Zdobywał też nagrody, między innymi: I miejsce w Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym „Turda Fest” w Rumunii w 2008 roku, III miejsce na Festiwalu Folkloru „Zagłębie i sąsiedzi” w Dąbrowie Górniczej w 2010 roku, I miejsce na Festiwalu „Dziecko w folklorze” w Baranowie Sandomierskim w 2011 roku. Oprócz tego zspół często koncertuje podczas różnych wydarzeń organizowanych w Nowym Sączu i gminie Chełmiec.

 

 

 

Opr. MK
Źródło i fot.: nowysacz.p

Komentarze Facebook

********************************* REKLAMA ***********************************

 

PRACA! Awangarda

 

Awangarda to ekskluzywny salon fryzjerski, działający od 15 lat na rynku. Wciąż chce się rozwijać i powiększać zespół, dlatego poszukuje ambitnych i utalentowanych osób, które chciałyby rozpocząć współpracę.

Do obowiązków będzie należało: strzyżenie, modelowanie, pielęgnacja i koloryzacja włosów klientów, doradztwo w zakresie doboru fryzur i zabiegów, dbanie o stanowisko pracy i wizerunek salonu.

Jeśli Twoją specjalizacją są tylko koloryzacje, albo upięcia lub strzyżenia to również jest miejsce w zespole.

Oczekiwania: samodzielna praca przy stanowisku, wysoka kultura osobista, umiejętność pracy w zespole, bardzo dobra komunikacja z klientem, kreatywność.

Warunki: pracę na pełen etat lub na 1/2 etatu, atrakcyjne warunki zatrudnienia, profesjonalne szkolenia fryzjerskie, w pełni wyposażone stanowisko pracy, w sprzęt najwyższej jakości, elastyczne godziny pracy, każda niedziela i święta wolne, doświadczony fryzjer ma do dyspozycji asystenta.

 

Praca na produktach Wella, Goldwell, L’oreal.

Masz pytania - napisz biuro@StudioAwangarda.pl

Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.