Portal informacyjny | Nowy Sącz

Spotkanie autorskie z Wojciechem Kudybą w MCK Sokół

0 46

W Małopolskim Centrum Kultury Sokół przy ul. Długosza w Nowym Sączu odbędzie się spotkanie z Wojciechem Kudybą, autorem wielu tomików poetyckich. Promocja jego najnowszej książki pt. „Imigranci wracają do domu” będzie miała miejsce 23 maja.

 

Czytaj również: Sądecka wokalistka Izabela Szafrańska i „Piosenka o nadziei” na 100-lecie odzyskania niepodległości [ZDJĘCIA]

 

W najbliższą środę (23 maja) o godz. 17:00 w sali im. Romana Sichrawy w Małopolskim Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu odbędzie się spotkanie autorskie z Wojciechem Kudybą (będzie ono połączone z promocją najnowszej książki). Z poetą rozmawiać będzie Jacek Mazanec – polonista, twórca tekstów, kompozytor oraz wykonawca poezji śpiewanej.

„Imigranci wracają do domu” autorstwa Wojciecha Kudyby to więcej niż powieść – to jednocześnie opowieść, przypowieść i spowiedź. Bohater, Karol Tracz, to człowiek naszych czasów, anonimowy obywatel Zjednoczonej Europy. Wyemigrował z Polski po stanie wojennym i przez długie lata wiódł w Niemczech życie przeciętnego przedstawiciela klasy średniej. Wylew i częściowy zanik pamięci obracają w gruzy dotychczasowe życie Tracza, a jego przekonanie, jakoby nasz dom był tam, gdzie żyjemy, pracujemy i zarabiamy na chleb okazuje się fałszywe. Proces rehabilitacji uruchomi wspomnienia zepchnięte w podświadomość i pomoże mu odkryć na nowo siebie. Pytanie o to, kim jestem, staje się podstawą gruntownej przemiany duchowej bohatera i źródłem realnej odmiany jego losu. Bo jak na kartach swojej książki powiada Wojciech Kudyba: „Człowieka nie tworzy życiorys, ale to, jaki w tym życiorysie był: dobry czy zły…”.

Wstęp na wydarzenie kulturalne jest wolny, natomiast rezerwacji miejsc można dokonać od godz. 8:00 do 16:00 pod numerem telefonu: 18 448 26 35.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: Organizator

Komentarze Facebook

********************************* REKLAMA ***********************************

 

PRACA! Awangarda

 

Awangarda to ekskluzywny salon fryzjerski, działający od 15 lat na rynku. Wciąż chce się rozwijać i powiększać zespół, dlatego poszukuje ambitnych i utalentowanych osób, które chciałyby rozpocząć współpracę.

Do obowiązków będzie należało: strzyżenie, modelowanie, pielęgnacja i koloryzacja włosów klientów, doradztwo w zakresie doboru fryzur i zabiegów, dbanie o stanowisko pracy i wizerunek salonu.

Jeśli Twoją specjalizacją są tylko koloryzacje, albo upięcia lub strzyżenia to również jest miejsce w zespole.

Oczekiwania: samodzielna praca przy stanowisku, wysoka kultura osobista, umiejętność pracy w zespole, bardzo dobra komunikacja z klientem, kreatywność.

Warunki: pracę na pełen etat lub na 1/2 etatu, atrakcyjne warunki zatrudnienia, profesjonalne szkolenia fryzjerskie, w pełni wyposażone stanowisko pracy, w sprzęt najwyższej jakości, elastyczne godziny pracy, każda niedziela i święta wolne, doświadczony fryzjer ma do dyspozycji asystenta.

 

Praca na produktach Wella, Goldwell, L’oreal.

Masz pytania - napisz biuro@StudioAwangarda.pl

Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.