Portal informacyjny | Nowy Sącz

„Tryptyk Rzymski” w Centrum Sądeckiego Seniora [ZDJĘCIA]

0 77

Poemat św. Jana Pawła II pt. „Tryptyk Rzymski” został wydany w 2003 roku, traktowany jest on jako przesłanie i poetycki testament. Arcydzieło papieża Polaka doczekało się już wielu różnych interpretacji. W Centrum Sądeckiego Seniora zaprezentowali je aktorzy Teatru Robotniczego działającego w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu.

Czytaj również: „Gdzie Ci Mężczyźni” w Centrum Sądeckiego Seniora [ZDJĘCIA]

W Centrum Sądeckiego Seniora przy ul. Jagiellońskiej w Nowym Sączu odbywają się przeróżne wydarzenia kulturalne. W środę (21 marca) aktorzy Teatru Robotniczego im. Bolesława Barbackiego zaprezentowali spektakl poetycki pt. „Tryptyk Rzymski”, którego autorem jest wielki Polak św. Jan Paweł II.

„Tryptyk Rzymski” (Medytacje) to poemat, który został wydany w 2003 roku w sześciu językach: polskim, niemieckim, angielskim, hiszpańskim, francuskim oraz włoskim.

Dzieło poetyckie Jana Pawła II składa się z trzech głównych części:

I – „Strumień” (Sekcje: Zdumienie, Źródło),
II – „Medytacje nad Księgą Rodzaju na progu kaplicy Sykstyńskiej” (Sekcje: Pierwszy Widzący, Obraz i podobieństwo, Prasakrament, Sąd),
III – „Wzgórze w krainie Moria” (Sekcje: Ur w ziemi chaldejskiej, Tres vidit et unum adoravit, Rozmowa ojca z synem w krainie Moria, Bóg przymierza).

Seniorzy mieli okazję wysłuchać „Tryptyku Rzymskiego” w reżyserii Janusza Michalika. Znakomita interpretacja poetyckiego dzieła została wzbogacona piękną muzyką oraz prezentacją multimedialną. Na scenie pojawili się aktorzy Teatru Robotniczego w składzie: Dorota Kaczmarczyk, Monika Ślepiak i Janusz Michalik.

Realizacją techniczną przedstawienia zajęli się: Tomasz Urbański oraz Michał Skoczeń.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook

********************************* REKLAMA ***********************************

 

PRACA! Awangarda

 

Awangarda to ekskluzywny salon fryzjerski, działający od 15 lat na rynku. Wciąż chce się rozwijać i powiększać zespół, dlatego poszukuje ambitnych i utalentowanych osób, które chciałyby rozpocząć współpracę.

Do obowiązków będzie należało: strzyżenie, modelowanie, pielęgnacja i koloryzacja włosów klientów, doradztwo w zakresie doboru fryzur i zabiegów, dbanie o stanowisko pracy i wizerunek salonu.

Jeśli Twoją specjalizacją są tylko koloryzacje, albo upięcia lub strzyżenia to również jest miejsce w zespole.

Oczekiwania: samodzielna praca przy stanowisku, wysoka kultura osobista, umiejętność pracy w zespole, bardzo dobra komunikacja z klientem, kreatywność.

Warunki: pracę na pełen etat lub na 1/2 etatu, atrakcyjne warunki zatrudnienia, profesjonalne szkolenia fryzjerskie, w pełni wyposażone stanowisko pracy, w sprzęt najwyższej jakości, elastyczne godziny pracy, każda niedziela i święta wolne, doświadczony fryzjer ma do dyspozycji asystenta.

 

Praca na produktach Wella, Goldwell, L’oreal.

Masz pytania - napisz biuro@StudioAwangarda.pl

Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.