Portal informacyjny | Nowy Sącz

„Tryptyk Rzymski” Jana Pawła II w wykonaniu Teatru Robotniczego

0 34

W środę (21 marca) o godz. 16:00 w Centrum Sądeckiego Seniora przy ul. Jagiellońskiej w Nowym Sączu aktorzy Teatru Robotniczego im. Bolesława Barbackiego zaprezentują spektakl poetycki pt. „Tryptyk Rzymski” autorstwa św. Jana Pawła II.

Czytaj również: Konkurs fotograficzny na 100-lecie Odzyskania Niepodległości

„Tryptyk Rzymski” (Medytacje) to poemat św. Jana Pawła II. Został on wydany w 2003 roku w sześciu językach: polskim, niemieckim, angielskim, hiszpańskim, francuskim i włoskim.

Dzieło poetyckie Jana Pawła II składa się z trzech głównych części:
I – „Strumień” (Sekcje: Zdumienie, Źródło),
II – „Medytacje nad Księgą Rodzaju na progu kaplicy Sykstyńskiej” (Sekcje: Pierwszy Widzący, Obraz i podobieństwo, Prasakrament, Sąd),
III – „Wzgórze w krainie Moria” (Sekcje: Ur w ziemi chaldejskiej, Tres vidit et unum adoravit, Rozmowa ojca z synem w krainie Moria, Bóg przymierza).

Poemat recytował m.in. Krzysztof Globisz, pierwsze nagranie i mastering wykonał Wojciech Gruszczyński i Włodzimierz Duval. Fragmenty z „Tryptyku Rzymskiego” stały się natchnieniem do napisania słów oratorium Piotra Rubika „Tu Es Petrus”. W 2003 roku Stanisław Sojka wydał album „Tryptyk Rzymski”, będący muzyczną interpretacją liryku.

Dorota Kaczmarczyk, Monika Ślepiak i Janusz Michalik przedstawią dzieło św. Jana Pawła II, będzie ono wzbogacone piękną muzyką oraz prezentacją multimedialną. Wstęp na to wyjątkowe wydarzenie jest wolny, a zainteresowani proszeni są o punktualne przybycie.

Głównym organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury przy Al. Wolności w Nowym Sączu.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: Organizator

Komentarze Facebook

********************************* REKLAMA ***********************************

 

PRACA! Awangarda

 

Awangarda to ekskluzywny salon fryzjerski, działający od 15 lat na rynku. Wciąż chce się rozwijać i powiększać zespół, dlatego poszukuje ambitnych i utalentowanych osób, które chciałyby rozpocząć współpracę.

Do obowiązków będzie należało: strzyżenie, modelowanie, pielęgnacja i koloryzacja włosów klientów, doradztwo w zakresie doboru fryzur i zabiegów, dbanie o stanowisko pracy i wizerunek salonu.

Jeśli Twoją specjalizacją są tylko koloryzacje, albo upięcia lub strzyżenia to również jest miejsce w zespole.

Oczekiwania: samodzielna praca przy stanowisku, wysoka kultura osobista, umiejętność pracy w zespole, bardzo dobra komunikacja z klientem, kreatywność.

Warunki: pracę na pełen etat lub na 1/2 etatu, atrakcyjne warunki zatrudnienia, profesjonalne szkolenia fryzjerskie, w pełni wyposażone stanowisko pracy, w sprzęt najwyższej jakości, elastyczne godziny pracy, każda niedziela i święta wolne, doświadczony fryzjer ma do dyspozycji asystenta.

 

Praca na produktach Wella, Goldwell, L’oreal.

Masz pytania - napisz biuro@StudioAwangarda.pl

Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.