Portal informacyjny | Nowy Sącz

5 mln na inwestycje wodno-kanalizacyjne w Nowym Sączu

0 202

Nie tylko w gminach ościenny, ale także i w Nowym Sączu planowana jest rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. Oprócz tego będzie prowadzona także przebudowa niektórych odcinków już istniejącej sieci. Koszt wszystkich inwestycji, które planowane są na ten rok przez Sądeckie Wodociągi, wynosi łącznie około 5 mln złotych.

 

Czytaj również: W Nowym Sączu powstanie platforma widokowa [WIZUALIZACJE]

 

Spółka Sądeckie Wodociągi planuje w tym roku wydać na różne inwestycje na terenie miasta Nowego Sącza około 5 mln złotych. Wśród tych planów na znajduje się m.in. modernizacja sieci wodociągowej w ciągu ul. Długosza i ul. Żeglarskiej oraz odcinka kanalizacji sanitarnej w ciągu ul. Lwowskiej i Krasickiego. Renowacji zostanie tam poddanych prawie 1,8 km sieci.

Oprócz tego spółka zainwestuje w nową sieć kanalizacyjną i wodociągową w rejonie ulic: Zdrojowa, Długoszowskiego, Jamnicka oraz Spiska, Orawska i 29 Listopada. Natomiast rozbudowa już istniejącego wodociągu ma objąć odcinki ulicy Zdrojowej, Długoszowskiego oraz Jamnickiej.

Inwestycje w gminach: Gminy inwestują w sieć kanalizacyjną i wodociągową

Wśród inwestycji, które chcemy wykonać, znajduje się rozdzielenie kanalizacji deszczowej od kanalizacji sanitarnej w skrzyżowaniu ulicy I Brygady z Piłsudskiego. Prace będą prowadzone metodą bezwykopową, aby nie zablokować ruchu. Inwestycja ta ma oddzielić wody opadowe płynące w kanalizacji i przekazać je bezpośrednio do Kamienicy. Rozdział ten spowoduje spadek kosztów pracy oczyszczalni ścieków, a tym samym zwiększy się możliwość hydrauliczną oczyszczalni do przyjmowania kolejnych ścieków – wyjaśniał Janusz Adamek, prezes Sądeckich Wodociągów.

Obecnie spółka opracowuje pozwolenie na budowę, a prace najprawdopodobniej rusza w połowie roku. – Zadania będą przebiegać na rondzie i poza rondem, przy czym nie będą powodować utrudnień w ruchu, ponieważ nawierzchnia nie będzie rozkopana. Wartość tej inwestycji wynosi około 1,5 mln złotych. W koszty wliczane jest także zamontowanie separatorów, aby woda opadowa była odprowadzana do środowiska, nie powodując w nim zagrożenia – dodaje prezes.


MK
Fot.: Agnieszka Michalik (archiwum), Marek Jaśkiewicz

Komentarze Facebook

********************************* REKLAMA ***********************************

 

PRACA! Awangarda

 

Awangarda to ekskluzywny salon fryzjerski, działający od 15 lat na rynku. Wciąż chce się rozwijać i powiększać zespół, dlatego poszukuje ambitnych i utalentowanych osób, które chciałyby rozpocząć współpracę.

Do obowiązków będzie należało: strzyżenie, modelowanie, pielęgnacja i koloryzacja włosów klientów, doradztwo w zakresie doboru fryzur i zabiegów, dbanie o stanowisko pracy i wizerunek salonu.

Jeśli Twoją specjalizacją są tylko koloryzacje, albo upięcia lub strzyżenia to również jest miejsce w zespole.

Oczekiwania: samodzielna praca przy stanowisku, wysoka kultura osobista, umiejętność pracy w zespole, bardzo dobra komunikacja z klientem, kreatywność.

Warunki: pracę na pełen etat lub na 1/2 etatu, atrakcyjne warunki zatrudnienia, profesjonalne szkolenia fryzjerskie, w pełni wyposażone stanowisko pracy, w sprzęt najwyższej jakości, elastyczne godziny pracy, każda niedziela i święta wolne, doświadczony fryzjer ma do dyspozycji asystenta.

 

Praca na produktach Wella, Goldwell, L’oreal.

Masz pytania - napisz biuro@StudioAwangarda.pl

Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.