Portal informacyjny | Nowy Sącz

70-lecie Komunikacji Miejskiej w Nowym Sączu [ZDJĘCIA]

1 500

W nowosądeckim ratuszu odbyły się uroczystości związane z obchodami 70-lecia działalności Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Nowym Sączu. W sali reprezentacyjnej zgromadzili się przedstawiciele władz oraz prezes Andrzej Górski.

 

Czytaj również: Trwają prace przygotowawcze przed montażem konstrukcji nowego Mostu Heleńskiego [ZDJĘCIA]

 

Komunikacja Miejska w Nowym Sączu istnieje od 1948 roku, wówczas na ulice miasta wyjechał pierwszy samochód zakupiony w „demobilu”, został on przystosowany do przewozu osób. Obsługiwał linię łączącą Rynek z Dworcem PKP. Późniejsze lata pokazały, że Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne rozwija się prężnie i systematycznie poszerza zakres usług.

– Od 70-ciu lat czerwone autobusy nowosądeckiej Komunikacji Miejskiej wpisują się w pejzaż Nowego Sącza i okolicznych gmin. Pierwszym kierownikiem i organizatorem przedsiębiorstwa był Franciszek Michalik. Ja mam zaszczyt prowadzić firmę od 2009 roku. Obecnie realizujemy duży projekt wraz z naszym partnerem – gminą Stary Sącz, nabywamy trzydzieści autobusów. Przetarg jest już rozstrzygnięty. Rozpoczynamy również zakup dwóch nowych elektrycznych autobusów, a w przyszłości planujemy pozyskać kolejne. Obsługujemy miasto i gminę Stary Sącz oraz gminy: Nawojowa, Kamionka Wielka i Podegrodzie. Finalizujemy także rozmowy o wprowadzeniu kursów do gminy Łącko i Łukowica. W związku z budową mostu na rzece Dunajec jako połączenie zastępcze urządziliśmy komunikację kolejową, która wbrew obawom cieszy się dużą popularnością, przewożąc dziennie 10 tysięcy pasażerów – powiedział Andrzej Górski, prezes Zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Nowym Sączu.

Firma zatrudnia w sumie 250 pracowników, w tym 150 kierowców. 80 pojazdów przewozi rocznie 14 milionów pasażerów. Od 2014 roku organizowany jest konkurs na najlepszego kierowcę. Urząd Miasta Nowego Sącza wspiera działalność spółki, a jednym z pracowników Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego jest radny miejski Tadeusz Gajdosz.

W uroczystościach jubileuszowych uczestniczyli m.in.: Andrzej Górski – prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Nowym Sączu, Ryszard Nowak – prezydent miasta Nowego Sącza, Jerzy Gwiżdż – zastępca prezydenta Nowego Sącza, Urszula Nowogórska – przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego, ks. dr Jerzy Jurkiewicz – prepozyt Kapituły Kolegiackiej w Nowym Sączu, radny Tadeusz Gajdosz, pracownicy MPK, wójtowie, burmistrzowie oraz wiele innych znamienitych osobistości.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook

********************************* REKLAMA ***********************************

 

PRACA! Awangarda

 

Awangarda to ekskluzywny salon fryzjerski, działający od 15 lat na rynku. Wciąż chce się rozwijać i powiększać zespół, dlatego poszukuje ambitnych i utalentowanych osób, które chciałyby rozpocząć współpracę.

Do obowiązków będzie należało: strzyżenie, modelowanie, pielęgnacja i koloryzacja włosów klientów, doradztwo w zakresie doboru fryzur i zabiegów, dbanie o stanowisko pracy i wizerunek salonu.

Jeśli Twoją specjalizacją są tylko koloryzacje, albo upięcia lub strzyżenia to również jest miejsce w zespole.

Oczekiwania: samodzielna praca przy stanowisku, wysoka kultura osobista, umiejętność pracy w zespole, bardzo dobra komunikacja z klientem, kreatywność.

Warunki: pracę na pełen etat lub na 1/2 etatu, atrakcyjne warunki zatrudnienia, profesjonalne szkolenia fryzjerskie, w pełni wyposażone stanowisko pracy, w sprzęt najwyższej jakości, elastyczne godziny pracy, każda niedziela i święta wolne, doświadczony fryzjer ma do dyspozycji asystenta.

 

Praca na produktach Wella, Goldwell, L’oreal.

Masz pytania - napisz biuro@StudioAwangarda.pl

Zobacz również
1 komentarz
  1. keisyr pisze

    Co Prezydent Nowak robił w tym miejscu i w tym czasie ? Ten Pan powinien cały czas ciężko zasuwać z łopatą na budowie stadionu dla Sandecji i odpracowywac publiczne pieniądze wydane na cyrk pod tytulem „Sandecja w ekstraklasie 2017/2018”

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.