Portal informacyjny | Nowy Sącz

Minister Inwestycji i Rozwoju Jerzy Kwieciński z wizytą w Nowym Sączu

1 138

Jerzy Kwieciński przybył na Sądecczyznę, aby spotkać się z przedsiębiorcami, a także z samorządowcami. Minister uczestniczył w Komisji Wspólnej Samorządu Terytorialnego i Samorządów Gospodarczych dla Powiatu Nowosądeckiego i Miasta Nowego Sącza.

 

Czytaj również: Spotkanie z Marszałkiem Sejmu RP Markiem Kuchcińskim [ZDJĘCIA]

 

– Problemy Sądecczyzny są niezwykle ważne. Jesteśmy tutaj po to, żeby zastanowić się nad tym, co należy zrobić, aby ten region się rozwijał. Dla mnie osobiście Ziemia Sądecka kojarzy się z największą liczbą milionerów na kilometr kwadratowy. Nasz rząd realizuje politykę zrównoważonego rozwoju. Inicjatywa wspólnej komisji, gdzie są reprezentowani zarówno ludzie biznesu jak i samorządu podoba nam się bardzo, ponieważ ma ona prowadzić do symbiozy. Gospodarka powinna rozwijać się jak najlepiej czyli należy dążyć do tworzenia nowych miejsc pracy – powiedział Jerzy Kwieciński, Minister Inwestycji i Rozwoju.

Budowanie polskiej marki poza granicami kraju jest bardzo ważne, na terenie Sądecczyzny jest wiele firm, które spokojnie mogą konkurować na rynkach europejskich oraz światowych.

– Chcemy się wsłuchiwać w głos przedsiębiorców oraz samorządowców i wspierać ich działania. Spotykamy się z różnymi firmami na terenie Ziemi Sądeckiej, zarówno z małymi jak i z dużymi. Zmieniamy przepisy prawa na bardziej przyjazne. Wprowadzamy konstytucję dla biznesu czyli zestaw aktów prawnych, które sprawiają, że działalność staje się prostsza. Silnie wspieramy działania proinnowacyjne. Np. firma Fakro napotyka na bariery za granicą w momencie, kiedy zaczyna się rozwijać i wchodzić na inne rynki. Bardzo chcemy tym przedsiębiorstwom pomagać – dodał Jerzy Kwieciński.

Rząd przygotowuje obecnie reformę prawa podatkowego, pracuje nad nią Ministerstwo Finansów. Dla najmniejszych firm przewidziane są ulgi w ZUS-ie, zwłaszcza w początkowej fazie działalności. Funkcjonowanie małych i średnich przedsiębiorstw na Sądecczyźnie ma być o wiele łatwiejsze. Jerzy Gwiżdż, zastępca prezydenta miasta Nowego Sącza podziękował Ministrowi Inwestycji i Rozwoju za wizytę oraz wsparcie w realizacji szeregu inwestycji.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook

********************************* REKLAMA ***********************************

 

PRACA! Awangarda

 

Awangarda to ekskluzywny salon fryzjerski, działający od 15 lat na rynku. Wciąż chce się rozwijać i powiększać zespół, dlatego poszukuje ambitnych i utalentowanych osób, które chciałyby rozpocząć współpracę.

Do obowiązków będzie należało: strzyżenie, modelowanie, pielęgnacja i koloryzacja włosów klientów, doradztwo w zakresie doboru fryzur i zabiegów, dbanie o stanowisko pracy i wizerunek salonu.

Jeśli Twoją specjalizacją są tylko koloryzacje, albo upięcia lub strzyżenia to również jest miejsce w zespole.

Oczekiwania: samodzielna praca przy stanowisku, wysoka kultura osobista, umiejętność pracy w zespole, bardzo dobra komunikacja z klientem, kreatywność.

Warunki: pracę na pełen etat lub na 1/2 etatu, atrakcyjne warunki zatrudnienia, profesjonalne szkolenia fryzjerskie, w pełni wyposażone stanowisko pracy, w sprzęt najwyższej jakości, elastyczne godziny pracy, każda niedziela i święta wolne, doświadczony fryzjer ma do dyspozycji asystenta.

 

Praca na produktach Wella, Goldwell, L’oreal.

Masz pytania - napisz biuro@StudioAwangarda.pl

Zobacz również
1 komentarz
  1. keisyr pisze

    Plebs z Ratusza w Nowym Saczu dowiedział sie od swojego ministra w Warszawie że żadnego rozwoju Nowego Sacza nie będzie !!!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.