Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: Dzięki brakom proceduralnym przedszkole nadal działa

0 440

W marcu pisaliśmy o sytuacji, jaka miała mieć miejsce w jednym z nowosądeckich przedszkoli. Dyrektorka placówki miała się znęcać nad jednym z podopiecznych, a nagranie monitoringu z „usypiania” dziecka ujawnili dziennikarze programu Uwaga TVN.

 

Czytaj również: Postępowanie w sprawie przemocy w nowosądeckim przedszkolu: Matka dziecka nie wyraziła zgody na badania!

 

O sprawie pisaliśmy w marcu. W związku z informacjami dotyczącymi możliwej przemocy wobec dzieci w placówce, początkiem kwietnia Małopolska Kurator Oświaty na wniosek Urzędu Miasta w Nowym Sączu wykreśliła z rejestru placówek oświatowych przedszkole. Jednakże dyrektorka placówki odwołała się od decyzji, która nie była prawomocna i przedszkole nadal funkcjonowało. Placówka działa do dzisiaj i wszystko wskazuje na to, że prędko nie zostanie zamknięta.

Więcej na ten temat: Kurator Oświaty zamknęła przedszkole! W placówce nadal odbywają się zajęcia?

– Informuję, iż zgodnie z przepisami prawa wykreślenia przedszkola dokonuje jednostka samorządu terytorialnego prowadząca wspomnianą ewidencję, a nie kurator oświaty. We wskazanej procedurze kurator oświaty jest organem właściwym do rozpatrzenia odwołania. Małopolski Kurator Oświaty pomimo zasadności wszczęcia postępowania w przedmiotowej sprawie uchylił decyzję organu I instancji i przekazał sprawę do ponownego rozpatrzenia ze względu na braki proceduralne. Małopolski Kurator Oświaty oraz Prezydent Miasta Nowy Sącz będą podejmować wspólnie dalsze działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom – wyjaśniał sytuację rzecznik prasowy kuratorium Grzegorz Sobol.

O sprawie pisaliśmy m.in. tutaj:
Skandal w nowosądeckim przedszkolu! „Masz pecha, dzisiaj ja cię usypiam” [WIDEO]
Tłumaczenia dyrektorki przedszkola: Przytrzymywała dziecko, bo miała takie zalecenia od specjalisty!

 

MK
Fot.: Marek Jaśkiewicz (archiwum)

Komentarze Facebook

********************************* REKLAMA ***********************************

 

PRACA! Awangarda

 

Awangarda to ekskluzywny salon fryzjerski, działający od 15 lat na rynku. Wciąż chce się rozwijać i powiększać zespół, dlatego poszukuje ambitnych i utalentowanych osób, które chciałyby rozpocząć współpracę.

Do obowiązków będzie należało: strzyżenie, modelowanie, pielęgnacja i koloryzacja włosów klientów, doradztwo w zakresie doboru fryzur i zabiegów, dbanie o stanowisko pracy i wizerunek salonu.

Jeśli Twoją specjalizacją są tylko koloryzacje, albo upięcia lub strzyżenia to również jest miejsce w zespole.

Oczekiwania: samodzielna praca przy stanowisku, wysoka kultura osobista, umiejętność pracy w zespole, bardzo dobra komunikacja z klientem, kreatywność.

Warunki: pracę na pełen etat lub na 1/2 etatu, atrakcyjne warunki zatrudnienia, profesjonalne szkolenia fryzjerskie, w pełni wyposażone stanowisko pracy, w sprzęt najwyższej jakości, elastyczne godziny pracy, każda niedziela i święta wolne, doświadczony fryzjer ma do dyspozycji asystenta.

 

Praca na produktach Wella, Goldwell, L’oreal.

Masz pytania - napisz biuro@StudioAwangarda.pl

Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.