Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: Niebieski pochód na Dzień Autyzmu [ZDJĘCIA]

0 227

Z okazji Światowego Dnia Świadomości o Autyzmie ulicami miasta Nowego Sącza przeszedł niebieski pochód. Został on zorganizowany po raz piąty z udziałem Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnością Intelektualną oraz licznymi wolontariuszami.

 

Czytaj również: Nowa klasopracownia dla uczniów w Zespole Szkół nr 5 [ZDJĘCIA]

 

Po raz piąty pochód z okazji Światowego Dnia Świadomości o Autyzmie zorganizowała Renata Rozsłaniec ze Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnością Intelektualną. Kolorem przewodnim był niebieski, czyli barwa będąca symbolem autyzmu.

Marsz wyruszył ze Starej Sandecji przy Alejach Wolności, a poprowadziła go Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej. W przemarszu uczestniczyli m.in. motocykliści z Forum Sącz Bikers, kierowcy aut terenowych z Grupy 4×4, strongman Tomasz Kowal, który każdego roku popiera akcję. Nie zabrakło także przyjaciół z zagranicy, ponieważ w tradycyjnych ukraińskich strojach zaprezentował się zespół folklorystyczny Małe Lewki ze Lwowa, które przyjechały do Nowego Sącza na zaproszenie Fundacji Bratnia Dusza.

Przemarsz z okazji Światowego Dnia Świadomości o Autyzmie zakończył się pod ratuszem. Na uczestników wydarzenia czekało sporo atrakcji, m.in. występy artystyczne, możliwość przejażdżki motocyklem, zabawy z przebierańcami z grupy Animaniak, wata cukrowa i popcorn oraz tort z fajerwerkami.

Głównymi bohaterami nowosądeckiej akcji były dzieci i młodzież dotknięte różną formą autyzmu, ich rodziny oraz osoby, które na co dzień je wspierają: nauczyciele czy terapeuci. Wśród uczestników byli także radni miejscy oraz zastępca dyrektora Wydziału Kultury, Sportu, Komunikacji Społecznej i Promocji Tomasz Michałowski.

Światowy Dzień Świadomości o Autyzmie został ustanowiony, aby podnieść świadomość ludzi na temat autyzmu i aby społeczeństwo nie tylko dostrzegało ludzi dotkniętych autyzmem, ale też tolerowało i pomagało im w codziennym funkcjonowaniu. Osoby dotknięte autyzmem, mimo swojej odmienności i innego postrzegania świata, są jednymi z nas.

Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ryszarda Nowaka.

 

 

Opr. MK
Źródło i fot.: nowysacz.pl

Komentarze Facebook

********************************* REKLAMA ***********************************

 

PRACA! Awangarda

 

Awangarda to ekskluzywny salon fryzjerski, działający od 15 lat na rynku. Wciąż chce się rozwijać i powiększać zespół, dlatego poszukuje ambitnych i utalentowanych osób, które chciałyby rozpocząć współpracę.

Do obowiązków będzie należało: strzyżenie, modelowanie, pielęgnacja i koloryzacja włosów klientów, doradztwo w zakresie doboru fryzur i zabiegów, dbanie o stanowisko pracy i wizerunek salonu.

Jeśli Twoją specjalizacją są tylko koloryzacje, albo upięcia lub strzyżenia to również jest miejsce w zespole.

Oczekiwania: samodzielna praca przy stanowisku, wysoka kultura osobista, umiejętność pracy w zespole, bardzo dobra komunikacja z klientem, kreatywność.

Warunki: pracę na pełen etat lub na 1/2 etatu, atrakcyjne warunki zatrudnienia, profesjonalne szkolenia fryzjerskie, w pełni wyposażone stanowisko pracy, w sprzęt najwyższej jakości, elastyczne godziny pracy, każda niedziela i święta wolne, doświadczony fryzjer ma do dyspozycji asystenta.

 

Praca na produktach Wella, Goldwell, L’oreal.

Masz pytania - napisz biuro@StudioAwangarda.pl

Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.