Portal informacyjny | Nowy Sącz

„Pomagam z miłości” czyli walentynkowa akcja charytatywna

0 229

Kampania charytatywna zorganizowana przez Fundację „Będzie Dobrze” ze Starego Sącza ma na celu wsparcie podopiecznych, ludzi potrzebujących pomocy. Wolontariuszy rozdających przeróżne walentynkowe gadżety można spotkać na ulicach Nowego i Starego Sącza przez dwa dni czyli od 13 do 14 lutego od godz. 11:00.

Czytaj również: „Wielkanocna pomoc potrzebującym” już ruszyła!

– Walentynkową akcję rozpoczynamy w tym roku wcześniej, ponieważ 13 lutego. Jest to wynikiem tego, że nagromadziło się nam w tym roku tak bardzo dużo róż i tak wielu wolontariuszy ręcznie je wykonywało, że mamy ich około tysiąca. Postanowiliśmy wystartować wcześniej. Od godz. 11:00 można nas spotkać na płycie rynku w Nowym Sączu. Oprócz róż mamy również piernikowe serca, lizaki i balony w kształcie serca. Wolontariusze rozdają to zakochanym i nie tylko. Walentynki to święto również przyjaciół i każdego z nas – powiedziała Anna Pych, prezes Fundacji „Będzie Dobrze” ze Starego Sącza.

Podstawowym celem walentynkowej akcji charytatywnej jest promowanie idei wolontariatu i otwartego serca dla osób nas otaczających. Po raz kolejny wolontariusze wyruszyli na ulice Nowego i Starego Sącza, aby wesprzeć ludzi potrzebujących pomocy. Należy pamiętać o tym, że są ludzie, którzy działają bezinteresownie, pracują społecznie i udzielają się na rzecz innych. Zainteresowanie jest duże, przybywa osób, które chcą pomagać.

– Nie tylko młodzież, ale również inne osoby zrzeszone w szkolnych kołach albo przy fundacjach angażują się w działania na rzecz potrzebujących. U nas w szkole będziemy obchodzić rok funkcjonowania wolontariatu. Około trzydziestu osób jest zaangażowanych. Bierzemy udział również w innych akcjach, współpracujemy z Środowiskowym Domem Samopomocy na ul. Nawojowskiej w Nowym Sączu. Odwiedzamy podopiecznych, towarzyszymy im i umilamy czas. Zbieramy fundusze dla Fundacji „Będzie Dobrze”. Uczniowie naszej szkoły chętnie biorą udział w tego rodzaju przedsięwzięciach – powiedziała Joanna Oczkowicz, opiekun szkolnego koła wolontariatu z Prywatnego Technikum Zawodowego w Nowym Sączu w rozmowie dla portalu informacyjnego miastoNS.pl.

Róże z bibuły wykonywane były wspólnie z wolontariuszami od listopada. Podczas kampanii społecznej zbierane są dobrowolne datki do puszek, w tym roku środki finansowe zostaną przekazane na rzecz Madzi Pawlik z Moszczenicy, podopiecznej Fundacji „Będzie Dobrze”. Warto wziąć udział w akcji i otrzymać rzecz wykonaną przez wolontariuszy. Madzia jest chora, cierpi na skoliozę, ma problemy z sercem. Ponieważ jej sytuacja rodzinna jest ciężka (wielodzietna rodzina), a potrzeb jest bardzo dużo, środki finansowe na ten cel są niezbędne.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook

REKLAMA:

Salon fryzjerski Awangarda poszukuje ambitnych i utalentowanych osób, które chciałyby rozpocząć z nami współpracę.

Do obowiązków będzie należało:
– strzyżenie, modelowanie, pielęgnacja i koloryzacja włosów klientów,
– doradztwo w zakresie doboru fryzur i zabiegów,
– dbanie o stanowisko pracy i wizerunek salonu.

Ale jeśli specjalizujesz się tylko w koloryzacji albo upięciach lub strzyżeniu to też jest miejsce w naszym zespole.

Nasze oczekiwania:
– samodzielna praca przy stanowisku,
– wysoka kultura osobista,
– umiejętność pracy w zespole,
– bardzo dobra komunikacja z klientem,
– kreatywność.

Oferujemy:
– pracę na pełen etat ( umowa o pracę 4,500 brutto ),
– pracę na 1/2 etatu ( umowa o pracę 2,500 brutto ) możliwość pracy dwa dni w tygodniu, lub po 4 godziny dziennie,
– atrakcyjne warunki zatrudnienia, premie od obrotu i od sprzedaży kosmetyków,
– profesjonalne szkolenia fryzjerskie co kwartał na koszt pracodawcy,
– w pełni wyposażone stanowisko pracy, w sprzęt najwyższej jakości,
– praca na produktach Wella, Goldwell, L’oreal,
– elastyczne godziny pracy, każda niedziela i święta wolne,
– doświadczony fryzjer ma do dyspozycji asystenta.

Swoje CV prześlij na adres: biuro@studioawangarda.pl lub dostarcz do salonu:
Awangarda Hair&Beauty ul. Malczewskiego 2, Nowy Sącz w godzinach 9:00 do 19:00.
Podczas rozmowy mile widziane zdjęcia efektów Twojej pracy.

Prosimy o dopisanie klauzuli:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych; tekst jednolity: Dz. U. z 2002r. Nr 101, poz. 926 ze zm)

Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Zapisz się do naszego newslettera!

FreshMail.pl