Portal informacyjny | Nowy Sącz

Ponad 350 miejsc w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych

0 202

W przedszkolach i oddziałach przedszkolnych, utworzonych przy szkołach podstawowych na terenie miasta Nowego Sącza na dzieci czeka ponad 350 miejsc. Rekrutacja na rok szkolny 2018/2019 potrwa do 30 marca. Rodzice już mogą zapisywać swoje pociechy.

Czytaj również: 12-latek oddał pieniądze z kolędy starszej kobiecie. Pogratulował mu sam prezydent Andrzej Duda!

W trosce o rozwój edukacji przedszkolnej na terenie Nowego Sącza utworzonych zostało w ostatnich trzech latach aż pięć oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych. Trzy przy Szkole Podstawowej nr 20 i dwa przy Szkole Podstawowej nr 1. Kolejne dwa, przy Szkole Podstawowej nr 3 będą gotowe do przyjęcia dzieci we wrześniu 2018 roku. Takie działania oznaczają, że władze miasta wywiązały się z obowiązku zapewnienia wszystkim chętnym dzieciom w wieku przedszkolnym miejsc w publicznych placówkach – powiedział Józef Klimek, dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Nowego Sącza.

Oddziały przedszkolne przy Szkole Podstawowej numer 1 w Nowym Sączu zostały oddane do użytku w grudniu, natomiast prace przy adaptacji pomieszczeń w Szkole Podstawowej numer 3 rozpoczną się po zakończeniu bieżącego roku szkolnego. Zostaną one dostosowane do przyjęcia dzieci od września. Uruchomienie nowych oddziałów przedszkolnych to koszt 2 051 958,14 złotych, wkład własny miasta wynosi 307 793,73 złotych, a otrzymana dotacja ze środków Unii Europejskiej to 1 744 164,41 złotych.

Oddziały przedszkolne są odpowiednio wyposażone, a dzieci korzystają z bezpłatnych zajęć logopedycznych oraz gimnastyki korekcyjnej. Ponadto przy Szkole Podstawowej nr 3 powstanie nowoczesny plac zabaw, który będzie dodatkową atrakcją dla maluchów.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: nowysacz.pl

Komentarze Facebook

********************************* REKLAMA ***********************************

 

PRACA! Awangarda

 

Awangarda to ekskluzywny salon fryzjerski, działający od 15 lat na rynku. Wciąż chce się rozwijać i powiększać zespół, dlatego poszukuje ambitnych i utalentowanych osób, które chciałyby rozpocząć współpracę.

Do obowiązków będzie należało: strzyżenie, modelowanie, pielęgnacja i koloryzacja włosów klientów, doradztwo w zakresie doboru fryzur i zabiegów, dbanie o stanowisko pracy i wizerunek salonu.

Jeśli Twoją specjalizacją są tylko koloryzacje, albo upięcia lub strzyżenia to również jest miejsce w zespole.

Oczekiwania: samodzielna praca przy stanowisku, wysoka kultura osobista, umiejętność pracy w zespole, bardzo dobra komunikacja z klientem, kreatywność.

Warunki: pracę na pełen etat lub na 1/2 etatu, atrakcyjne warunki zatrudnienia, profesjonalne szkolenia fryzjerskie, w pełni wyposażone stanowisko pracy, w sprzęt najwyższej jakości, elastyczne godziny pracy, każda niedziela i święta wolne, doświadczony fryzjer ma do dyspozycji asystenta.

 

Praca na produktach Wella, Goldwell, L’oreal.

Masz pytania - napisz biuro@StudioAwangarda.pl

Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.