Portal informacyjny | Nowy Sącz

Rozbiórka Mostu Heleńskiego trwa! [ZDJĘCIA, WIDEO]

0 1 381

W minionym tygodniu ruszyła rozbiórka mostu Józefa Piłsudskiego zwanego potocznie Mostem Heleńskim. Przeprawa, która służyła Sądeczanom kilkadziesiąt lat, jest sukcesywnie wyburzana. Natomiast do dwóch miesięcy powinniśmy zobaczyć, jak powstaje nowa konstrukcja mostu.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Nie będzie niskopodłogowego szynobusu! Dlaczego?

 

– Obecnie zostało już wykonane w granicach 25-27% rozbiórki obiektu. Myślę, że za około dwa, dwa i pół tygodnia płyta mostu zostanie rozebrana. Później będą trwały prace porządkowe, a wykonawca na bazie tych filarów, które teraz stoją, będzie budował konstrukcję tymczasową do momentu powstania właściwego obiektu. Za miesiąc, półtorej będzie można zaobserwować powstawanie rusztu, a później całej konstrukcji. Prowadzone są też prace związane z budową jednego filara oraz przyjechała palownica i będą wiercone otwory pod pale – mówił o postępach i planowanych pracach Grzegorz Mirek, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu.

 

Główne prace rozbiórkowe trwają, a pogoda sprzyja prowadzonym działaniom. – Poziom Dunajca jest dobry i można prowadzić prace związane z przygotowaniami pod właściwy obiekt mostowy. Bardzo ważne jest, aby te rzeczy, które nie specjalnie będą widoczne na zewnątrz i są zlokalizowane przy gruncie, mogły zostać wykonane przy tak niskim stanie Dunajca – podkreślał Grzegorz Mirek.

 

 

Oprócz wyburzania przeprawy nad Dunajcem trwają prace związane z przebudową ciągu komunikacyjnego ul. Krakowskiej, ul. Legionów i ul. Bulwar Narwiku. – Przystąpiono już do robót kanalizacyjnych, które przysuwają się do skrzyżowania, aby za niedługo je zamknąć. Chcemy maksymalnie wykorzystać okres wakacyjny, aby przebudować to skrzyżowanie i przywrócić ruch. Mam nadzieję, że wystarcza nam te dwa miesiące i pogoda nam dopisze dodaje dyrektor MZD.

 

 

 

MK
Fot., wideo: MK

Komentarze Facebook

********************************* REKLAMA ***********************************

 

PRACA! Awangarda

 

Awangarda to ekskluzywny salon fryzjerski, działający od 15 lat na rynku. Wciąż chce się rozwijać i powiększać zespół, dlatego poszukuje ambitnych i utalentowanych osób, które chciałyby rozpocząć współpracę.

Do obowiązków będzie należało: strzyżenie, modelowanie, pielęgnacja i koloryzacja włosów klientów, doradztwo w zakresie doboru fryzur i zabiegów, dbanie o stanowisko pracy i wizerunek salonu.

Jeśli Twoją specjalizacją są tylko koloryzacje, albo upięcia lub strzyżenia to również jest miejsce w zespole.

Oczekiwania: samodzielna praca przy stanowisku, wysoka kultura osobista, umiejętność pracy w zespole, bardzo dobra komunikacja z klientem, kreatywność.

Warunki: pracę na pełen etat lub na 1/2 etatu, atrakcyjne warunki zatrudnienia, profesjonalne szkolenia fryzjerskie, w pełni wyposażone stanowisko pracy, w sprzęt najwyższej jakości, elastyczne godziny pracy, każda niedziela i święta wolne, doświadczony fryzjer ma do dyspozycji asystenta.

 

Praca na produktach Wella, Goldwell, L’oreal.

Masz pytania - napisz biuro@StudioAwangarda.pl

Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.