Portal informacyjny | Nowy Sącz

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców w Nowym Sączu? Sprawa wciąż nieprzesądzona!

0 130

Decyzja o tym, że siedziba Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców nie będzie się jednak mieścić w Nowym Sączu, nie jest decyzją ostateczną. Jak zaznacza minister Wiesław Janczyk dyskusje na ten temat trwają w Warszawie. Ponadto politycy mają zabiegać aby tutaj powstała filia czy oddział tej instytucji, gdyby nie udało się ulokować głównej siedziby w Nowym Sączu.

 

Czytaj również: W kwietniu poznamy kandydata na prezydenta Nowego Sącza z ramienia PiS-u

 

Chociaż ustawa została już zatwierdzona przez Sejm i trafiła do Senatu, to jak się okazuje lokacja Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców w Nowym Sączu nie jest przesądzona. – W Warszawie dyskutuje się o tym dalej, ponieważ nie wpisano literalnie do ustawy lokalizacji. Jest to dyskusja uprawniona, chociaż niełatwa – komentuje sytuację minister Wiesław Janczyk.

Polityk zaznacza także, że istnieje plan B. – Natomiast jeżeli nie będzie możliwe posadowienie tej instytucji w Nowym Sączu, co jest wyzwaniem wręcz abstrakcyjnym, zabiegamy mocno o to, aby powstała tutaj chociaż jakaś filia czy oddział tego rzecznika – mówił minister, zaznaczając, że kwestia ta powinna rozstrzygnąć się w ciągu dwóch miesięcy.

W Warszawie jednak nie jest przedstawiany obecnie żaden plan B, ponieważ przedstawiciele Sądecczyzny póki co mają zabiegać o ulokowanie tej instytucji na Sądecczyźnie. Jak zaznacza polityk sprawa ta ma swoje mankamenty, choćby w postaci odległości miasta od niektórych rejonów kraju. – Dla przedsiębiorców, którzy mieliby korzystać z porad i usług rzecznika i nie robiliby tego drogą mailową, to wyprawa do Nowego Sącza np. z północnej i zachodniej Polski byłaby odległa. W związku z tym plan B jest bardziej realny. Rozmowy trwają – dodaje Wiesław Janczyk.

O tym, czy w Nowym Sączu pojawi się instytucja Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców czy jego filia przekonamy się w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

MK
Fot.: MK

Komentarze Facebook

********************************* REKLAMA ***********************************

 

PRACA! Awangarda

 

Awangarda to ekskluzywny salon fryzjerski, działający od 15 lat na rynku. Wciąż chce się rozwijać i powiększać zespół, dlatego poszukuje ambitnych i utalentowanych osób, które chciałyby rozpocząć współpracę.

Do obowiązków będzie należało: strzyżenie, modelowanie, pielęgnacja i koloryzacja włosów klientów, doradztwo w zakresie doboru fryzur i zabiegów, dbanie o stanowisko pracy i wizerunek salonu.

Jeśli Twoją specjalizacją są tylko koloryzacje, albo upięcia lub strzyżenia to również jest miejsce w zespole.

Oczekiwania: samodzielna praca przy stanowisku, wysoka kultura osobista, umiejętność pracy w zespole, bardzo dobra komunikacja z klientem, kreatywność.

Warunki: pracę na pełen etat lub na 1/2 etatu, atrakcyjne warunki zatrudnienia, profesjonalne szkolenia fryzjerskie, w pełni wyposażone stanowisko pracy, w sprzęt najwyższej jakości, elastyczne godziny pracy, każda niedziela i święta wolne, doświadczony fryzjer ma do dyspozycji asystenta.

 

Praca na produktach Wella, Goldwell, L’oreal.

Masz pytania - napisz biuro@StudioAwangarda.pl

Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.