Portal informacyjny | Nowy Sącz

Spotkanie z Marszałkiem Sejmu RP Markiem Kuchcińskim [ZDJĘCIA]

0 665

W sobotę (26 maja) w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury przy Al. Wolności w Nowym Sączu odbyło się spotkanie z Markiem Kuchcińskim. Przedstawione zostały najważniejsze kwestie dotyczące pracy obecnego rządu (PiS) oraz program przyszłościowy.

 

Czytaj również: Głuc, Belska czy Bulzak? Kto zostanie kandydatem PiS na prezydenta miasta Nowego Sącza?

 

– Kilka miesięcy temu premier Mateusz Morawiecki na konwencji ogólnopolskiej w Warszawie przedstawił program działań zmieniających Polskę (na najbliższe sześć miesięcy). W ciągu ponad trzydziestu miesięcy rządu PiS udało się zrealizować szereg różnych inicjatyw społecznych, które w ogromnej mierze poprawiły status i bezpieczeństwo obywateli naszego kraju. Partia Prawo i Sprawiedliwość kładzie ogromną wagę szczególnie na politykę prorodzinną – powiedział Marek Kuchciński, Marszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.

Na spotkaniu w Miejskim Ośrodku Kultury omówiona została tzw. piątka Morawieckiego, czyli pięć zmian zaproponowanych przez szefa rządu. Zakłada ona zrealizowanie ważnych programów społecznych, gospodarczych, inwestycji lokalnych oraz działanie na rzecz seniorów i osób niepełnosprawnych. Marek Kuchciński przedstawił te punkty:

1. Obniżka od początku 2019 roku podatku CIT dla małych firm z 15 do 9 procent, czyli najniższego poziomu w Unii Europejskiej.

2. Wprowadzenie małego ZUS-u naliczanego proporcjonalnie do przychodów dla firm osiągających miesięczne obroty do wysokości 2,5 minimalnych pensji w Polsce (im mniejszy zarobek, tym mniejszy ZUS).

3. Wyprawka – 300 złotych na początku roku szkolnego dla każdego ucznia rozpoczynającego naukę w szkole podstawowej i średniej.

4. Nowy fundusz budowy dróg lokalnych o wartości co najmniej 5 miliardów złotych. Oznacza to tysiące kilometrów odnowionych dróg we wsiach, małych miastach, gminach i powiatach.

5. Program Dostępność+ czyli likwidacja barier dla osób niepełnosprawnych (ponad 20 miliardów złotych w ciągu 8 lat).

Na spotkanie z Marszałkiem Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej przybyło wielu mieszkańców Nowego Sącza. Mieli oni możliwość zadawania pytań, na które Marek Kuchciński wyczerpująco odpowiadał. Nie obyło się także bez kontrowersji. Spotkanie próbowała bowiem zakłócić grupa osób, trzymająca kartki z napisami i transparenty. Ich zachowanie wzbudziło zainteresowanie innych uczestników i wywołało negatywne emocje.

W wydarzeniu, które odbyło się w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu oprócz mieszkańców całej Sądecczyzny i Nowego Sącza wzięli udział m.in.: Ryszard Nowak – prezydent miasta Nowego Sącza, Jerzy Gwiżdż i Wojciech Piech – wiceprezydenci Nowego Sącza, Janusz Kwiatkowski – przewodniczący Rady Miasta Nowego Sącza, Krzysztof Głuc – jeden ze zgłoszonych kandydatów PiS na prezydenta miasta Nowego Sącza, Józef Leśniak – poseł na Sejm RP (PiS), Wiesław Janczyk – poseł na Sejm RP (PiS), poseł Jan Duda, a także Patryk Wicher – szef struktur miejskich Prawa i Sprawiedliwości.

Agnieszka Michalik, RK
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook

********************************* REKLAMA ***********************************

 

PRACA! Awangarda

 

Awangarda to ekskluzywny salon fryzjerski, działający od 15 lat na rynku. Wciąż chce się rozwijać i powiększać zespół, dlatego poszukuje ambitnych i utalentowanych osób, które chciałyby rozpocząć współpracę.

Do obowiązków będzie należało: strzyżenie, modelowanie, pielęgnacja i koloryzacja włosów klientów, doradztwo w zakresie doboru fryzur i zabiegów, dbanie o stanowisko pracy i wizerunek salonu.

Jeśli Twoją specjalizacją są tylko koloryzacje, albo upięcia lub strzyżenia to również jest miejsce w zespole.

Oczekiwania: samodzielna praca przy stanowisku, wysoka kultura osobista, umiejętność pracy w zespole, bardzo dobra komunikacja z klientem, kreatywność.

Warunki: pracę na pełen etat lub na 1/2 etatu, atrakcyjne warunki zatrudnienia, profesjonalne szkolenia fryzjerskie, w pełni wyposażone stanowisko pracy, w sprzęt najwyższej jakości, elastyczne godziny pracy, każda niedziela i święta wolne, doświadczony fryzjer ma do dyspozycji asystenta.

 

Praca na produktach Wella, Goldwell, L’oreal.

Masz pytania - napisz biuro@StudioAwangarda.pl

Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.