Portal informacyjny | Nowy Sącz

Trwa rewaloryzacja i zabezpieczanie ruin zamku [ZDJĘCIA]

0 174

Prace przy renowacji Baszty Kowalskiej w Nowym Sączu prowadzone są od czterech lat. Naprawiony został mur przy schodach, ale okazało się, że od strony północnej również wymagane są prace konserwatorskie. Pozostałości zamku zostaną ogrodzone siatką.

 

Czytaj również: Przebudowa wiaduktu na ul. Zielonej rozpocznie się dopiero w przyszłym roku

 

Zamek w Nowym Sączu został wybudowany przez Kazimierza Wielkiego w XIV wieku. 18 stycznia 1945 roku został on wysadzony przez partyzantów, wówczas zniszczeniu uległa cała przyległa do niego dzielnica miasta. Obok ruin zachowała się jedynie Baszta Kowalska.

Obecnie prowadzona jest rewaloryzacja i zabezpieczanie ruin zespołu zamkowego w Nowym Sączu. Prace obejmują: zabezpieczenie korony i konserwację lica muru obronnego oraz rozpięcie siatek zabezpieczających.

Wykonawcą realizowanego przedsięwzięcia jest Sądecka Infrastruktura Miejska, natomiast głównym inwestorem Miasto Nowy Sącz.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook

********************************* REKLAMA ***********************************

 

PRACA! Awangarda

 

Awangarda to ekskluzywny salon fryzjerski, działający od 15 lat na rynku. Wciąż chce się rozwijać i powiększać zespół, dlatego poszukuje ambitnych i utalentowanych osób, które chciałyby rozpocząć współpracę.

Do obowiązków będzie należało: strzyżenie, modelowanie, pielęgnacja i koloryzacja włosów klientów, doradztwo w zakresie doboru fryzur i zabiegów, dbanie o stanowisko pracy i wizerunek salonu.

Jeśli Twoją specjalizacją są tylko koloryzacje, albo upięcia lub strzyżenia to również jest miejsce w zespole.

Oczekiwania: samodzielna praca przy stanowisku, wysoka kultura osobista, umiejętność pracy w zespole, bardzo dobra komunikacja z klientem, kreatywność.

Warunki: pracę na pełen etat lub na 1/2 etatu, atrakcyjne warunki zatrudnienia, profesjonalne szkolenia fryzjerskie, w pełni wyposażone stanowisko pracy, w sprzęt najwyższej jakości, elastyczne godziny pracy, każda niedziela i święta wolne, doświadczony fryzjer ma do dyspozycji asystenta.

 

Praca na produktach Wella, Goldwell, L’oreal.

Masz pytania - napisz biuro@StudioAwangarda.pl

Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.