Portal informacyjny | Nowy Sącz

Wprowadzony został zakaz handlu w niedziele i święta!

0 961

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wprowadził zakaz handlu w niedziele. Ustawa wejdzie w życie od 1 marca. Ograniczenie wprowadzane będzie etapowo.

Czytaj również: Czy jednostka wojskowa powróci do Nowego Sącza?

– Mam nadzieję, że dzięki ustawie zostanie przywrócona w Polsce normalność. W innych krajach Unii Europejskiej jest już wprowadzony zakaz handlu w niedziele – powiedział Andrzej Duda, prezydent Rzeczypospolitej Polskiej.

11 marca przypada pierwsza wolna niedziela. W tym roku sklepy będą czynne w pierwszą oraz w ostatnią niedzielę miesiąca. W 2019 roku będzie to tylko ostatnia niedziela miesiąca, natomiast w 2020 roku w życie wprowadzony zostanie całkowity zakaz handlu.

Zakaz nie będzie dotyczył m.in.: piekarni, cukierni, kwiaciarni, hoteli, restauracji, dworców, kiosków z prasą, poczty, hurtowni rolno-spożywczych, skupów oraz stacji benzynowych.

Grzywna za złamanie zakazu będzie wynosiła od tysiąca do stu tysięcy złotych, a za zupełne nieprzestrzeganie przepisu grozić może nawet kara pozbawienia wolności.

Opr.: Agnieszka Michalik
Fot.: pixabay.com (zdjęcie ilustracyjne)

Komentarze Facebook

********************************* REKLAMA ***********************************

 

PRACA! Awangarda

 

Awangarda to ekskluzywny salon fryzjerski, działający od 15 lat na rynku. Wciąż chce się rozwijać i powiększać zespół, dlatego poszukuje ambitnych i utalentowanych osób, które chciałyby rozpocząć współpracę.

Do obowiązków będzie należało: strzyżenie, modelowanie, pielęgnacja i koloryzacja włosów klientów, doradztwo w zakresie doboru fryzur i zabiegów, dbanie o stanowisko pracy i wizerunek salonu.

Jeśli Twoją specjalizacją są tylko koloryzacje, albo upięcia lub strzyżenia to również jest miejsce w zespole.

Oczekiwania: samodzielna praca przy stanowisku, wysoka kultura osobista, umiejętność pracy w zespole, bardzo dobra komunikacja z klientem, kreatywność.

Warunki: pracę na pełen etat lub na 1/2 etatu, atrakcyjne warunki zatrudnienia, profesjonalne szkolenia fryzjerskie, w pełni wyposażone stanowisko pracy, w sprzęt najwyższej jakości, elastyczne godziny pracy, każda niedziela i święta wolne, doświadczony fryzjer ma do dyspozycji asystenta.

 

Praca na produktach Wella, Goldwell, L’oreal.

Masz pytania - napisz biuro@StudioAwangarda.pl

Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.