Portal informacyjny | Nowy Sącz

Archeolodzy odkrywają tajemnice Góry Zyndrama w Maszkowicach [WIDEO]

1 225

Góra Zyndrama od zawsze uchodziła za miejsce, w którym miała znajdować się kamienna warownia. Z początku wydawało się, że opowieści te nie znajdą potwierdzenia, na co wskazywały wykopaliska prowadzone w ubiegłym wieku. Natomiast w 2015 w trakcie wykopalisk Uniwersytetu Jagiellońskiego odkryto pozostałości osady sprzed 3,5 tysiąca lat.

 

Czytaj również: Zamkną DK75 na kilka miesięcy! Będą stabilizować osuwisko w Tęgoborzu

 

Pierwsze wykopaliska na Górze Zyndrama prowadzone były od 1959 do 1975 roku i wykazały, że miejsce to było zamieszkałe już w epoce brązu i żelaza. W 2010 roku wykopaliska w Maszkowicach rozpoczął Uniwersytet Jagielloński i pięć lat później odkryto masywny mur kamienny. Okazało się wówczas, że istniała tam warownia, wyglądając nim średniowieczny zamek i istniejąca 3,5 tys. lat temu we wczesnej epoce brązu.

Ekspedycja Instytutu Archeologii UJ w Krakowie odkryła wiele tajemnic Góry Zyndrama. Co jest jeszcze do odkrycia?

 

 

MK
Źródło, fot.: Youtube UJ

Komentarze Facebook

********************************* REKLAMA ***********************************

 

PRACA! Awangarda

 

Awangarda to ekskluzywny salon fryzjerski, działający od 15 lat na rynku. Wciąż chce się rozwijać i powiększać zespół, dlatego poszukuje ambitnych i utalentowanych osób, które chciałyby rozpocząć współpracę.

Do obowiązków będzie należało: strzyżenie, modelowanie, pielęgnacja i koloryzacja włosów klientów, doradztwo w zakresie doboru fryzur i zabiegów, dbanie o stanowisko pracy i wizerunek salonu.

Jeśli Twoją specjalizacją są tylko koloryzacje, albo upięcia lub strzyżenia to również jest miejsce w zespole.

Oczekiwania: samodzielna praca przy stanowisku, wysoka kultura osobista, umiejętność pracy w zespole, bardzo dobra komunikacja z klientem, kreatywność.

Warunki: pracę na pełen etat lub na 1/2 etatu, atrakcyjne warunki zatrudnienia, profesjonalne szkolenia fryzjerskie, w pełni wyposażone stanowisko pracy, w sprzęt najwyższej jakości, elastyczne godziny pracy, każda niedziela i święta wolne, doświadczony fryzjer ma do dyspozycji asystenta.

 

Praca na produktach Wella, Goldwell, L’oreal.

Masz pytania - napisz biuro@StudioAwangarda.pl

Zobacz również
1 komentarz
  1. XXYXX pisze

    Gdyby na górze w maszkowicach znaleziono szkielet pracującego cygana – to byłby artykuł

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.