miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Blisko 25 milionów na otwarcie nowych firm w subregionie sądeckim

0 738

Projekt pn. „Mój szef to ja” uzyskał dofinansowanie w kwocie 24 505 600 złotych w ramach tworzenia warunków rozwoju przedsiębiorczości w województwie małopolskim. Dzięki otrzymanemu wsparciu 675 osób będzie miało szansę na otwarcie działalności.

 

Czytaj również: Palenie od góry to ogrzewanie bez dymu i recepta na smog!

 

– Jako miasto Nowy Sącz jesteśmy szczęśliwymi beneficjentami dużego dofinansowania w ramach projektu „Mój szef to ja”. Udało nam się pozyskać niebagatelną dotację na realizację tego przedsięwzięcia w wysokości niespełna 25 milionów złotych. Jest to kwota imponująca. Głównym realizatorem i liderem projektu będzie miasto Nowy Sącz poprzez Nowosądecki Inkubator Przedsiębiorczości pod nadzorem Wydziału Rozwoju i Przedsiębiorczości oraz funduszy zewnętrznych we współpracy z Centrum Zespołów Analityczno-Strategicznych, Sądecką Izbą Gospodarczą i Fundacją Rozwoju Regionu Rabka – powiedział Wojciech Piech, wiceprezydent miasta Nowego Sącza.

Projekt „Mój szef to ja” powinien ruszyć już od maja, natomiast jego zakończenie planowane jest na marzec 2021 roku. Rekrutacja rozpocznie się w następnym miesiącu. W przyszłości powstaną nowe firmy oraz nowe miejsca pracy dla mieszkańców miasta Nowego Sącza oraz całego subregionu sądeckiego (pow. gorlicki, limanowski, nowosądecki).

– Głównym celem przedsięwzięcia jest zwiększenie liczby nowych i przede wszystkim trwałych mikroprzedsiębiorstw w ilości blisko 700 czyli zadaniem tego projektu jest utworzenie 675 firm, które stworzą osoby bezrobotne lub bierne zawodowo. Beneficjenci ubiegający się o wsparcie będą musieli złożyć stosowne oświadczenia, w których będzie zawarta informacja o tym, że są osobami nieaktywnymi zawodowo – powiedział Grzegorz Sus, dyrektor Nowosądeckiego Inkubatora Przedsiębiorczości.

Grupą docelową są osoby bierne zawodowo i niepracujące w wieku powyżej trzydziestu lat (osoby powyżej pięćdziesiątego roku życia także będą miały bardzo duże szanse). Osoby długotrwale bezrobotne, niepełnosprawne i o niskich kwalifikacjach również będą mogły skorzystać z proponowanej formy dofinansowania. Zakwalifikowane osoby zostaną przygotowane do prowadzenia działalności gospodarczej (cykl szkoleń oraz doradztwa). Na założenie własnej firmy zostanie przekazana bezzwrotna dotacja w wysokości ok. 27 tysięcy złotych, jest to sześciokrotność średniej krajowej. Osoby, które zamierzają rozpocząć działalność otrzymają fundusze w szybkim tempie, ponieważ takie są założenia projektu.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź