Portal informacyjny | Nowy Sącz

Debaty „O zdrowiu Sądeczan” w MCK Sokół [ZDJĘCIA]

0 66

Po raz siódmy odbyło się seminarium z cyklu „O zdrowiu Sądeczan” w sali im. Romana Sichrawy w Małopolskim Centrum Kultury przy ul. Długosza w Nowym Sączu. Najważniejsze kwestie, które zostały poruszone dotyczyły stawów oraz serca.

Czytaj również: Kładka rowerowa nad Popradem powstanie do końca roku

– Na szczęście składa się wiele elementów oraz różnego rodzaju kwestii i spraw, do których człowiek przywiązuje niezwykłą wagę. Na pierwszym miejscu jest zdrowie. W powiecie nowosądeckim zamieszkuje ponad 210 tysięcy mieszkańców, a po dodaniu mieszkańców Nowego Sącza mamy niespełna 300 tysięcy potencjalnych pacjentów. Zależy mi na bezpieczeństwie wszystkich mieszkańców. Czujemy się bezpiecznie w momencie, kiedy wiemy o tym, że możemy udać się do konkretnego specjalisty w razie awarii zdrowia. Sądeczanin nie powinien być skazywany na wysokiej klasy specjalistę w Krakowie czy Tarnowie, ale powinien być obsłużony na miejscu. Sytuacja ta ulega pewnej poprawie. Najczęstszą przyczyną zgonów na Sądecczyźnie to nie są choroby onkologiczne, ale związane z układem krążenia i w związku z tym widzę potrzebę wzmacniania tego typu opieki zdrowotnej i cieszę się, że Nowy Sącz rozwija się w tym temacie – powiedział Marek Pławiak, starosta Powiatu Nowosądeckiego.

Elżbieta Fryźlewicz-Chrapisińska zapewnia, że nakłady finansowe na kardiologię w Małopolsce są bardzo wysokie, w stosunku do innych regionów Polski. Choroby układu krążenia występują bardzo często. Potrzeby są bardzo duże. W Nowym Sączu zwiększyła się ilość łóżek na oddziale kardiologicznym, a w planach jest ustawiczny rozwój. Kompleksowe leczenie pacjentów po zawale serca czyli opieka koordynowana rozpocznie się prawdopodobnie już w okresie letnim, czyli powinno to zacząć funkcjonować w lipcu lub w sierpniu. Działa taka opieka na terenie województwa małopolskiego, a Nowy Sącz dąży za takimi rozwiązaniami i wkrótce zostanie to wprowadzone w życie.

Panel pn. „Szkoła serca dla pacjentów – kompleksowe i interdyscyplinarne metody postępowania w kardiologii” poprowadził Marcin Pasternak, prezes Zarządu Intercard sp. z o.o. W dyskusji wzięli udział: Marek Pławiak – starosta nowosądecki, Elżbieta Fryźlewicz-Chrapisińska – p.o. dyrektora Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia, Lidia Zelek – p.o. dyrektora Szpitala Specjalistycznego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu, Renata Korpak-Wysocka – ordynator Centrum Kardiologii Inwazyjnej, Elektroterapii i Angiologii w Nowym Sączu, Stanisław Malinowski – starszy wykładowca PWSZ oraz Krzysztof Saczka – dyrektor Oddziału ZUS w Nowym Sączu.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook

********************************* REKLAMA ***********************************

 

PRACA! Awangarda

 

Awangarda to ekskluzywny salon fryzjerski, działający od 15 lat na rynku. Wciąż chce się rozwijać i powiększać zespół, dlatego poszukuje ambitnych i utalentowanych osób, które chciałyby rozpocząć współpracę.

Do obowiązków będzie należało: strzyżenie, modelowanie, pielęgnacja i koloryzacja włosów klientów, doradztwo w zakresie doboru fryzur i zabiegów, dbanie o stanowisko pracy i wizerunek salonu.

Jeśli Twoją specjalizacją są tylko koloryzacje, albo upięcia lub strzyżenia to również jest miejsce w zespole.

Oczekiwania: samodzielna praca przy stanowisku, wysoka kultura osobista, umiejętność pracy w zespole, bardzo dobra komunikacja z klientem, kreatywność.

Warunki: pracę na pełen etat lub na 1/2 etatu, atrakcyjne warunki zatrudnienia, profesjonalne szkolenia fryzjerskie, w pełni wyposażone stanowisko pracy, w sprzęt najwyższej jakości, elastyczne godziny pracy, każda niedziela i święta wolne, doświadczony fryzjer ma do dyspozycji asystenta.

 

Praca na produktach Wella, Goldwell, L’oreal.

Masz pytania - napisz biuro@StudioAwangarda.pl

Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.