Portal informacyjny | Nowy Sącz

Gminy inwestują w sieć kanalizacyjną i wodociągową

0 180

Na Sądecczyźnie w tym roku będzie można zaobserwować duży boom inwestycyjny w zakresie sieci wodociągowych i kanalizacyjnych. Na ten cel zostanie przeznaczone bowiem ponad 40 mln złotych, a największa inwestycja będzie miała miejsce w gminie Stary Sączu.

 

Czytaj również: Będzie kąpielisko za ponad 30 mln w Nowym Sączu? [Wizualizacje]

 

Wiele wskazują na to, że w obecnym roku inwestycja będzie gonić inwestycją także w zakresie sieci wodociągowych i kanalizacyjnych. Sądeckie gminy, które współpracują ze spółką Sądeckich Wodociągów, będą wprowadzać w życie projekty warte ponad 40 mln złotych.

Liderem będzie tutaj Stary Sącz, który otrzymał dofinansowanie projektu wynoszącego 26 mln 990 tys. złotych. Ten majątek zostanie przez spółkę przejęty do eksploatacji, a po okresie trwałości, czyli po pięciu latach będzie to wniesione przez Stary Sącz do spółki jako aport – komentował Janusz Adamek, prezes spółki. Podobnie będzie w przypadku pozostałych gmin.

W ramach tego projektu zostanie wykonana kanalizacja dla 2250 osób i powstanie ponad 20 km nowej sieci. Oprócz tego zostanie zrealizowana zabudowa mikroelektrowni fotowoltaicznej na przepompowni ścieków w Starym Sączu.

Pozostałe gminy współpracujące ze spółką również zainwestują duże pieniądze, ale stosunkowo mniejsze niż Stary Sącz. Gmina Kamionka Wielka za 8 mln 630 tys. zł da możliwość 830 mieszkańcom Mystkowa podpięcia się kanalizacji sanitarnej, której długość wyniesie ponad 11 km. Natomiast Gmina Korzenna będzie kontynuować prace rozpoczęte w ubiegłym roku, a ich koszt to około 3 mln 395 tys. zł. W sumie powstanie tam ponad 12 km kanalizacji sanitarnej oraz ponad 3 km sieci wodociągowej. Inwestycje będzie także realizować gmina Nawojowa, gdzie powstanie łącznie 7 km sieci za kwotę około 2 mln 840 tys. zł.

Natomiast spółka Sądeckie Wodociągi ma szeroki plany inwestycyjne na terenie Nowego Sącza, a ich koszty wyniosą łącznie około 5 mln zł. Więcej na ten temat: 5 mln na inwestycje wodno-kanalizacyjne w Nowym Sączu

 

MK
Fot. Sądeckie Wodociągi, Marek Jaśkiewicz

Komentarze Facebook

********************************* REKLAMA ***********************************

 

PRACA! Awangarda

 

Awangarda to ekskluzywny salon fryzjerski, działający od 15 lat na rynku. Wciąż chce się rozwijać i powiększać zespół, dlatego poszukuje ambitnych i utalentowanych osób, które chciałyby rozpocząć współpracę.

Do obowiązków będzie należało: strzyżenie, modelowanie, pielęgnacja i koloryzacja włosów klientów, doradztwo w zakresie doboru fryzur i zabiegów, dbanie o stanowisko pracy i wizerunek salonu.

Jeśli Twoją specjalizacją są tylko koloryzacje, albo upięcia lub strzyżenia to również jest miejsce w zespole.

Oczekiwania: samodzielna praca przy stanowisku, wysoka kultura osobista, umiejętność pracy w zespole, bardzo dobra komunikacja z klientem, kreatywność.

Warunki: pracę na pełen etat lub na 1/2 etatu, atrakcyjne warunki zatrudnienia, profesjonalne szkolenia fryzjerskie, w pełni wyposażone stanowisko pracy, w sprzęt najwyższej jakości, elastyczne godziny pracy, każda niedziela i święta wolne, doświadczony fryzjer ma do dyspozycji asystenta.

 

Praca na produktach Wella, Goldwell, L’oreal.

Masz pytania - napisz biuro@StudioAwangarda.pl

Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.