Portal informacyjny | Nowy Sącz

Krynica-Zdrój: Wieża widokowa i ścieżka w koronach drzew rosną w oczach [Zdjęcia]

0 1 293

Ze szczytu góry Drabiakówka jeszcze w tym roku jesienią będzie można podziwiać piękne widoki z prawie 50-metrowej drewnianej wieży widokowej. Na szczycie stacji Słotwiny Arena znajdzie się także 900-metrowa ścieżka, która będzie można pospacerować wśród wierzchołków drzew pasma Jaworzyny Krynickiej.

 

Czytaj również: Wiesław Czop z Podegrodzia otrzymał odznaczenie państwowe za zasługi

 

Drewniana konstrukcja wieży o wysokości 49,5 metra budowana jest na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena na górze Drabiakówka (896 m n.p.m) wśród lasów pasma Jaworzyny Krynickiej. Prowadzić do niej będzie specjalnie skonstruowana „drewniana ścieżka” wznosząca się stopniowo do góry, podpierana przez 18 wież wsporczych i 87 słupów. Dzięki zastosowaniu wyjątkowego drewna z robinii akacjowej, zwanej potocznie akacją, powstaje solidna konstrukcja, nie tylko ładna, ale przede wszystkim spełniającą standardy bezpieczeństwa.

Łączna długość ścieżki wynosić będzie 1030 metrów, a na trasie zwiedzający będą mogli bliżej poznać okoliczną przyrodę oraz historię regionu, dzięki specjalnym instalacjom edukacyjnym. Dodatkową atrakcją, szczególnie dla najmłodszych, będzie mierząca 60 metrów długości zjeżdżalnia. Na wieżę będzie można się dostać nowoczesną, 6-osobową kolejką krzesełkową wyposażoną w osłony przeciwwiatrowe lub wejść utwardzoną, widokową drogą. Nie zabraknie tam też elementów zręcznościowych, zarówno dla dużych, jak i dla małych turystów np. specjalnego przejścia po wąskiej kładce czy ruchomych belkach, oczywiście odpowiednio zabezpieczonych siatką. 

Z wieży widokowej i ścieżki w koronach drzew będzie można korzystać już we wrześniu tego roku. Na budowę obiektu przekazano ponad 3,5 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

 

 

Opr. MK
Źródło i fot.: UMW Małopolskiego, Słotwiny Arena

Komentarze Facebook

********************************* REKLAMA ***********************************

 

PRACA! Awangarda

 

Awangarda to ekskluzywny salon fryzjerski, działający od 15 lat na rynku. Wciąż chce się rozwijać i powiększać zespół, dlatego poszukuje ambitnych i utalentowanych osób, które chciałyby rozpocząć współpracę.

Do obowiązków będzie należało: strzyżenie, modelowanie, pielęgnacja i koloryzacja włosów klientów, doradztwo w zakresie doboru fryzur i zabiegów, dbanie o stanowisko pracy i wizerunek salonu.

Jeśli Twoją specjalizacją są tylko koloryzacje, albo upięcia lub strzyżenia to również jest miejsce w zespole.

Oczekiwania: samodzielna praca przy stanowisku, wysoka kultura osobista, umiejętność pracy w zespole, bardzo dobra komunikacja z klientem, kreatywność.

Warunki: pracę na pełen etat lub na 1/2 etatu, atrakcyjne warunki zatrudnienia, profesjonalne szkolenia fryzjerskie, w pełni wyposażone stanowisko pracy, w sprzęt najwyższej jakości, elastyczne godziny pracy, każda niedziela i święta wolne, doświadczony fryzjer ma do dyspozycji asystenta.

 

Praca na produktach Wella, Goldwell, L’oreal.

Masz pytania - napisz biuro@StudioAwangarda.pl

Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.