Portal informacyjny | Nowy Sącz

Pomóżmy zbudować dom dla Kubusia z Nawojowej!

0 1 090

Kuba ma osiem lat i zmaga się z ciężką chorobą. Zdiagnozowano u niego guza ośrodkowego układu nerwowego, wodogłowie i nadciśnienie śródczaszkowe. Rodzice chłopczyka zaczęli budowę własnego domu, ale niestety z powodu choroby chłopca zostali zmuszeni do rezygnacji z tych planów. Z pomocą przyszła im Fundacja Renovo.

 

Czytaj również: Stowarzyszenie Virtus – z odwagą w życie!

 

Fundacja Renovo została założona w grudniu 2012 roku. – Nasze działania zostały zainspirowane amerykańskim programem Home Makeover. Początkowo nasze działania skupialiśmy na terenie Nowego Sącza i okolic, a obecnie działamy także poza granicami kraju. Działalność naszej fundacji skupia się na remontach, odbudowach oraz na podniesieniu standardu życia osób. Pomocą są objęte rodziny z dziećmi, osoby chore, samotne i starsze. Od samego początku w działaniach wspierały nas firmy regionalne i przedsiębiorcy – mówi Łukasz Ziemnik, wiceprezes Fundacji Renovo.

Fundacja od zeszłego roku zbiera fundusze na budowę domu dla sądeckiej rodziny. – Obecnie prowadzimy projekt „Budowa domu dla Kubusia Tuczyńskiego w Nawojowej”. Jest to nasz ósmy projekt, a drugi pod tym względem, że budujemy od podstaw – wyjaśnia Łukasz Koczenasz, prezes fundacji Renovo.

Kim jest Kubuś? Kuba Tuczyński to ośmioletni wesoły, uśmiechnięty chłopczyk, u którego zdiagnozowano guza ośrodkowego układu nerwowego, wodogłowie i nadciśnienie śródczaszkowe. Parę lat temu rodzice Kuby, który ma jeszcze brata i dwie siostry, zaczęli budowę własnego domu, ale niestety z powodu choroby syna i trudnej sytuacji materialnej musieli zrezygnować z tych planów. Stowarzyszenie Nawojowska Grupa Wsparcia postanowiła pomóc rodzinie i powiadomiła Fundację Renovo o sytuacji. Efekty podjętych w zeszłym roku działań są już widoczne, ponieważ dom dla Kubusia już stoi w stanie surowym.

Warto zaznaczyć, że Fundacja Renovo pomogła już kilku rodzinom na Sądecczyźnie.Do tej pory przeprowadziliśmy siedem projektów, w tym po raz pierwszy udało nam się postawić dom od zera dla Kingi Grucy z Berestu. Oprócz tego przeprowadziliśmy sześć gruntownych remontów domów i mieszkań dla osób, które tego bardzo potrzebowały – dodaje Łukasz Koczenasz.

Co więcej, co roku fundacja organizuje imprezę w plenerze, którą jest charytatywny „Bieg po dom”. Fundusze zebrane podczas tego wydarzenia przekazywane są dla rodzin i projektów, które w danym momencie prowadzi Renovo. – Kwoty, które przeznaczyliśmy na remonty i pomoc rzeczową oraz roboczogodziny to na dzisiaj wynosi ok. 140 tys. złotych – podkreśla Łukasz Ziemnik i zaznacza: – pomagamy osobom polecanym czy też takim, które się same do nas zgłosiły. Zawsze jedziemy na miejsce i robimy tzw. wywiad środowiskowy.

Więcej na temat działalności fundacji można przeczytać na stronie: fundacjarenovo.pl

Aby pomóc Kubusiowi i innym podopiecznym Fundacji Renovo można dokonywać wpłat na konto:

47 88110006 0000 0049 4670 0001
Bank Spółdzielczy

Fundacja Renovo
Ul. Krakowska 92/5
33-300 Nowy Sącz

 

Zdjęcia z realizacji Fundacji Renovo:

MK
Historia Kubusia – Fundcja Renovo
Fot. MK, Fundacja Renovo

Komentarze Facebook

********************************* REKLAMA ***********************************

 

PRACA! Awangarda

 

Awangarda to ekskluzywny salon fryzjerski, działający od 15 lat na rynku. Wciąż chce się rozwijać i powiększać zespół, dlatego poszukuje ambitnych i utalentowanych osób, które chciałyby rozpocząć współpracę.

Do obowiązków będzie należało: strzyżenie, modelowanie, pielęgnacja i koloryzacja włosów klientów, doradztwo w zakresie doboru fryzur i zabiegów, dbanie o stanowisko pracy i wizerunek salonu.

Jeśli Twoją specjalizacją są tylko koloryzacje, albo upięcia lub strzyżenia to również jest miejsce w zespole.

Oczekiwania: samodzielna praca przy stanowisku, wysoka kultura osobista, umiejętność pracy w zespole, bardzo dobra komunikacja z klientem, kreatywność.

Warunki: pracę na pełen etat lub na 1/2 etatu, atrakcyjne warunki zatrudnienia, profesjonalne szkolenia fryzjerskie, w pełni wyposażone stanowisko pracy, w sprzęt najwyższej jakości, elastyczne godziny pracy, każda niedziela i święta wolne, doświadczony fryzjer ma do dyspozycji asystenta.

 

Praca na produktach Wella, Goldwell, L’oreal.

Masz pytania - napisz biuro@StudioAwangarda.pl

Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.