Portal informacyjny | Nowy Sącz

Poznaj zasady, dzięki którym zapanujesz nad domowym budżetem i zbudujesz poduszkę finansową

0 24

Współczesny świat na każdym kroku – na ulicy, w telewizji i internecie – zachęca nas do konsumowania i kupowania. Do poddawania się urokowi chwili i czerpania z życia pełnymi garściami. Do wydawania pieniędzy. To sprawia, że nawet osoby dysponujące sporym miesięcznym budżetem często nie mają ani grosza oszczędności. Zobaczcie, jak sobie z tym poradzić.

 

Po pierwsze: planuj duże wydatki z wyprzedzeniem

Zdecydowanie łatwiej zapanować nad domowym budżetem, jeśli większe wydatki będziemy planować z odpowiednim wyprzedzeniem. Taka strategia umożliwi nam odłożenie potrzebnej kwoty, której nie jesteśmy w stanie wysupłać z pojedynczej wypłaty. Łatwiej oszczędzać mniej, lecz w dłuższym okresie, aniżeli zrobić to na jeden raz. Lepiej też odłożyć samodzielnie niż oddawać później bankowi kwotę pożyczki powiększoną o odsetki i opłaty. Zasada ta może jednak nie sprawdzać się w przypadku takich zakupów jak nowe auto z salonu. Zanim weźmiemy kredyt na samochód na lowcakredytow.pl, porównajmy oferty różnych banków.

 

Po drugie: przemyśl, czy dany przedmiot jest Ci na pewno potrzebny

W czasach silnego konsumpcjonizmu łatwo ulegamy zachwytom nad przedmiotami i błyskotkami. Dobrym sposobem na ograniczenie zbędnych wydatków jest wielokrotne oglądanie danego przedmiotu w sklepie, ale odraczanie zakupu. Po pewnym czasie może się okazać, że nasza potrzeba nasycenia się produktem została zrealizowana, ale że wcale nie musimy go mieć na własność. Dzięki takiej strategii możemy zaoszczędzić sporo gotówki.

 

Po trzecie: oszczędzaj nadwyżki gotówki

Badania pokazują, że niezależnie od tego, jaką kwotą wpływów dysponujemy, problemy z oszczędzaniem są demokratyczne – dotykają zarówno tych dobrze, jak i słabo zarabiających. Zawsze znajdzie się wymówka, ażeby wyczyścić konto do zera, a nawet zrobić na nim trudny do spłacenia debet. Jeśli już musimy zaciągać zobowiązanie finansowe, róbmy to mądrze. Kredyt gotówkowy online w www.lowcakredytow.pl możemy porównać z innymi ofertami na rynku.

Artykuł sponsorowany

Komentarze Facebook

********************************* REKLAMA ***********************************

 

PRACA! Awangarda

 

Awangarda to ekskluzywny salon fryzjerski, działający od 15 lat na rynku. Wciąż chce się rozwijać i powiększać zespół, dlatego poszukuje ambitnych i utalentowanych osób, które chciałyby rozpocząć współpracę.

Do obowiązków będzie należało: strzyżenie, modelowanie, pielęgnacja i koloryzacja włosów klientów, doradztwo w zakresie doboru fryzur i zabiegów, dbanie o stanowisko pracy i wizerunek salonu.

Jeśli Twoją specjalizacją są tylko koloryzacje, albo upięcia lub strzyżenia to również jest miejsce w zespole.

Oczekiwania: samodzielna praca przy stanowisku, wysoka kultura osobista, umiejętność pracy w zespole, bardzo dobra komunikacja z klientem, kreatywność.

Warunki: pracę na pełen etat lub na 1/2 etatu, atrakcyjne warunki zatrudnienia, profesjonalne szkolenia fryzjerskie, w pełni wyposażone stanowisko pracy, w sprzęt najwyższej jakości, elastyczne godziny pracy, każda niedziela i święta wolne, doświadczony fryzjer ma do dyspozycji asystenta.

 

Praca na produktach Wella, Goldwell, L’oreal.

Masz pytania - napisz biuro@StudioAwangarda.pl

Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.