Portal informacyjny | Nowy Sącz

Prognozy coraz gorsze! Może spaść ponad 30 cm śniegu!

0 1 581

Ostatnio informowaliśmy, że już w najbliższy weekend wraca zima z silnymi mrozami. Im bliżej soboty, tym pewniejsze okazują się prognozy. Zmiana pogody ma przynieść nie tylko silny mróz, ale i obfite opady śniegu, przy czym na południu Polski może spaść ponad 30 cm białego puchu!

 

Czytaj również: Uwaga! Wraca zima z mrozami do -16 stopni!

 

Sieć Obserwatorów Burz udostępniła na swoim profilu na facebooku informację, z której wynika, że Polskę dosięgnie ośrodek niżowy. Najpierw przez województwa południowe przejdzie fala opadów deszczu, a później pojawi się mróz wraz z intensywnymi opadami śniegu. Miejscami może spaść 15-30 cm śniegu, a w niektórych rejonach południowej Polski wartość 30 cm może zostać przekroczona.

Co więcej, w związku ze wzrostem gradientu ciśnienia mogą wzrosnąć prędkości wiatru, który w porywach może osiągać 70 km/h, a nad morzem i w górach nawet 90-100 km/h powodując zawieje i zamiecie śnieżne. Dodatkowo wiatr będzie także obniżał temperaturę odczuwalną o mniej więcej 10 stopni w dół.

Dobrą informacją jest jednak to, że taka pogoda, oczywiście według prognoz ma potrwać tylko kilka dni. Jeżeli sytuacja będzie tego wymagać, zostaną wydane ostrzeżenia.

Informacje te potwierdzają także inne prognozy. Poniżej znajduje się fragment dzisiejszej (14 marca) prognozy pogody z TVN24, na którym pokazany jest napływ zimnego powietrza z północnego-wschodu, które spowoduje ochłodzenie nawet do -15 stopni. Na załączonej grafice wskazana jest także prognozowana suma opadów śniegu, które na południu Polski mogą wynieść od 20 do 50 cm.

 

 

Opr. MK
Źródło: Sieć Obserwatorów Burz
Fot.: pixabay.com (zdjęcie ilustracyjne)
Grafika: TVN 24

Komentarze Facebook

********************************* REKLAMA ***********************************

 

PRACA! Awangarda

 

Awangarda to ekskluzywny salon fryzjerski, działający od 15 lat na rynku. Wciąż chce się rozwijać i powiększać zespół, dlatego poszukuje ambitnych i utalentowanych osób, które chciałyby rozpocząć współpracę.

Do obowiązków będzie należało: strzyżenie, modelowanie, pielęgnacja i koloryzacja włosów klientów, doradztwo w zakresie doboru fryzur i zabiegów, dbanie o stanowisko pracy i wizerunek salonu.

Jeśli Twoją specjalizacją są tylko koloryzacje, albo upięcia lub strzyżenia to również jest miejsce w zespole.

Oczekiwania: samodzielna praca przy stanowisku, wysoka kultura osobista, umiejętność pracy w zespole, bardzo dobra komunikacja z klientem, kreatywność.

Warunki: pracę na pełen etat lub na 1/2 etatu, atrakcyjne warunki zatrudnienia, profesjonalne szkolenia fryzjerskie, w pełni wyposażone stanowisko pracy, w sprzęt najwyższej jakości, elastyczne godziny pracy, każda niedziela i święta wolne, doświadczony fryzjer ma do dyspozycji asystenta.

 

Praca na produktach Wella, Goldwell, L’oreal.

Masz pytania - napisz biuro@StudioAwangarda.pl

Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.