Portal informacyjny | Nowy Sącz

Sądecczyzna: Kilkukrotne przekroczenia norm zanieczyszczeń powietrza

0 900

Od kilku dni na Sądecczyźnie można zaobserwować przekroczenia norm dot. czystości powietrza, zwłaszcza w godzinach wieczornych i nocnych. W ciągu minionej doby sytuacja wyglądała najgorzej w Nowym Sączu, Nawojowej, Starym Sączu, Jamnicy i w Podegrodziu.

 

Czytaj również: W pożarze stracili wszystko! Trwa zbiórka na wykończenie ich nowego domu [ZDJĘCIA]

 

Ci, którzy na bieżąco sprawdzają wskazania czujników wykonujących pomiary poziomu zanieczyszczeń powietrza, mogą zauważyć znaczne wahania pomiarów. Najgorzej sytuacja wygląda zazwyczaj w godzinach wieczornych i nocnych, a nieco lepiej nad ranem i przed południem.

Najczystsze powietrze w naszym regionie było jednak, gdy wiał silny wiatr, „wywiewając” zanieczyszczenia. Sytuacja ta miała miejsce m.in. końcem stycznia, a chwilową poprawę jakości powietrza można było także zaobserwować w okolicach 5 lutego.

Ostatnia doba to jednak kilkukrotne przekroczenia norm czystości powietrza. W Starym Sączu zanotowano aż ponad 800% normy pyłów zawieszonych PM10 i PM2,5 około północy. W tym samym czasie na ul. Barbackiego w Nowym Sączu wartość PM2,5 wynosiła 772% normy, a PM10 aż 862% normy. W Nawojowej i w Podegrodziu sytuacja przedstawiała się niewiele lepiej, podobnie jak w przypadku pozostałych czujników w Nowym Sączu. „Najczystsze” powietrze było wówczas w Królowej Górnej – wskazania nie przekroczyły 200% normy. Godzinę później sytuacja wyglądała podobnie, a jej „poprawa” nastąpiła dopiero nad ranem. Należy jednak zaznaczyć, że normy nadal są przekroczone.

Przedstawione dane prezentują uśrednione wyniki godzinowe, zarówno w przypadku danych z Airly, jak i ze strony Urzędu Miasta Nowego Sącza. Tam też można zobaczyć wyniki pomiarów z ostatnich 24h dla poszczególnych czujników.

 

 

MK
Źródło, fot: Airly, nowysacz.pl

Komentarze Facebook

********************************* REKLAMA ***********************************

 

PRACA! Awangarda

 

Awangarda to ekskluzywny salon fryzjerski, działający od 15 lat na rynku. Wciąż chce się rozwijać i powiększać zespół, dlatego poszukuje ambitnych i utalentowanych osób, które chciałyby rozpocząć współpracę.

Do obowiązków będzie należało: strzyżenie, modelowanie, pielęgnacja i koloryzacja włosów klientów, doradztwo w zakresie doboru fryzur i zabiegów, dbanie o stanowisko pracy i wizerunek salonu.

Jeśli Twoją specjalizacją są tylko koloryzacje, albo upięcia lub strzyżenia to również jest miejsce w zespole.

Oczekiwania: samodzielna praca przy stanowisku, wysoka kultura osobista, umiejętność pracy w zespole, bardzo dobra komunikacja z klientem, kreatywność.

Warunki: pracę na pełen etat lub na 1/2 etatu, atrakcyjne warunki zatrudnienia, profesjonalne szkolenia fryzjerskie, w pełni wyposażone stanowisko pracy, w sprzęt najwyższej jakości, elastyczne godziny pracy, każda niedziela i święta wolne, doświadczony fryzjer ma do dyspozycji asystenta.

 

Praca na produktach Wella, Goldwell, L’oreal.

Masz pytania - napisz biuro@StudioAwangarda.pl

Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.