Portal informacyjny | Nowy Sącz

Sądeckie firmy podwyższają statystyki eksportowe UE!

0 299

Po raz trzeci z rzędu Polska zajmuje pierwszą lokatę pod względem wartości eksportu stolarki budowlanej wśród wszystkich krajów Unii Europejskiej. W dużej mierze jest to zasługą trzech Sądeckich firm: Fakro, Wiśniowski i Dako, zrzeszonych w Związku Polskie Okna i Drzwi.

 

Czytaj również: Absurdalna sytuacja w centrum Chełmca! Kto za nią odpowiada?

 

Polska w 2015 roku odpowiadała za 21,0% całego eksportu branży na Starym Kontynencie, w 2016 roku wskaźnik ten wzrósł do poziomu 21,8%, a w 2017 roku wyniósł już 22,3%. Łączny eksport stolarki otworowej w Unii Europejskiej w 2017 roku ukształtował się na poziomie 7 854,2 mln EUR, a więc o 2,9% więcej niż w roku 2016. Jednocześnie na obszarze UE wyeksportowano okna i drzwi za ok. 5 960,6 mln EUR.

– 49,8% wartości eksportu stolarki drewnianej w UE wygenerował polski eksport. To także zasługa sądeckich firm zrzeszonych w Związku Polskie Okna i Drzwi – komentuje Janusz Komurkiewicz, prezes Związek POiD.

W Związku POiD zrzeszone są trzy sądeckie fimry: Fakro, Wiśniowski i Dako, które przyczyniają się nie tylko do rozwoju gospodarczego naszego kraju, ale także naszego regionu. Analizę wykonał Związek POiD we współpracy z ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku.

 

 

Opr. MK
Źródło: Fakro
Fot.: Wiśniowski

Komentarze Facebook

********************************* REKLAMA ***********************************

 

PRACA! Awangarda

 

Awangarda to ekskluzywny salon fryzjerski, działający od 15 lat na rynku. Wciąż chce się rozwijać i powiększać zespół, dlatego poszukuje ambitnych i utalentowanych osób, które chciałyby rozpocząć współpracę.

Do obowiązków będzie należało: strzyżenie, modelowanie, pielęgnacja i koloryzacja włosów klientów, doradztwo w zakresie doboru fryzur i zabiegów, dbanie o stanowisko pracy i wizerunek salonu.

Jeśli Twoją specjalizacją są tylko koloryzacje, albo upięcia lub strzyżenia to również jest miejsce w zespole.

Oczekiwania: samodzielna praca przy stanowisku, wysoka kultura osobista, umiejętność pracy w zespole, bardzo dobra komunikacja z klientem, kreatywność.

Warunki: pracę na pełen etat lub na 1/2 etatu, atrakcyjne warunki zatrudnienia, profesjonalne szkolenia fryzjerskie, w pełni wyposażone stanowisko pracy, w sprzęt najwyższej jakości, elastyczne godziny pracy, każda niedziela i święta wolne, doświadczony fryzjer ma do dyspozycji asystenta.

 

Praca na produktach Wella, Goldwell, L’oreal.

Masz pytania - napisz biuro@StudioAwangarda.pl

Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.