Portal informacyjny | Nowy Sącz

Trwa akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

0 19

Do niedzieli (15 kwietnia) potrwa akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie w Małopolsce. Szczepionka zostanie rozrzucona z samolotów, a część wyłożona ręcznie.

 

Czytaj również: Rusza Budżet Obywatelski Województwa Małopolskiego!

 

– Nie wolno dotykać, podnosić, a tym bardziej rozłamywać przynęty, ponieważ znajdująca się wewnątrz szczepionka jest w stanie płynnym i może dostać się do organizmu poprzez skaleczenia na rękach, spojówkę oka lub błonę śluzową jamy ustnej i nosa. W razie kontaktu ze szczepionką należy natychmiast zgłosić się do najbliższego lekarza lub Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej – poinformowała Agnieszka Szewczyk-Kuta, Małopolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii.

W okresie wykonywania szczepień lisów nie wolno wypuszczać bez opieki psów i kotów, a w czasie spacerów psy powinny być wyprowadzane w kagańcu i na smyczy. Kontakt zwierząt domowych ze szczepionką należy niezwłocznie zgłosić do najbliższego lekarza weterynarii w celu poddania zwierzęcia stosownej obserwacji.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu
Fot.: pixabay.com (zdjęcie ilustracyjne)

Komentarze Facebook

********************************* REKLAMA ***********************************

 

PRACA! Awangarda

 

Awangarda to ekskluzywny salon fryzjerski, działający od 15 lat na rynku. Wciąż chce się rozwijać i powiększać zespół, dlatego poszukuje ambitnych i utalentowanych osób, które chciałyby rozpocząć współpracę.

Do obowiązków będzie należało: strzyżenie, modelowanie, pielęgnacja i koloryzacja włosów klientów, doradztwo w zakresie doboru fryzur i zabiegów, dbanie o stanowisko pracy i wizerunek salonu.

Jeśli Twoją specjalizacją są tylko koloryzacje, albo upięcia lub strzyżenia to również jest miejsce w zespole.

Oczekiwania: samodzielna praca przy stanowisku, wysoka kultura osobista, umiejętność pracy w zespole, bardzo dobra komunikacja z klientem, kreatywność.

Warunki: pracę na pełen etat lub na 1/2 etatu, atrakcyjne warunki zatrudnienia, profesjonalne szkolenia fryzjerskie, w pełni wyposażone stanowisko pracy, w sprzęt najwyższej jakości, elastyczne godziny pracy, każda niedziela i święta wolne, doświadczony fryzjer ma do dyspozycji asystenta.

 

Praca na produktach Wella, Goldwell, L’oreal.

Masz pytania - napisz biuro@StudioAwangarda.pl

Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.