Portal informacyjny | Nowy Sącz

Czy warto zainwestować w system monitoringu floty?

0 221

Coraz częściej stosowane nowoczesne rozwiązania technologiczne istotnie przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa na drogach. Poza tym wspomagają kierowcę i sprawiają, że korzystanie z samochodu jest nie tylko prostsze, ale i tańsze.

Według danych pochodzących z raportu sporządzonego przez firmę Research and Markets, wartość światowego rynku monitoringu floty w 2017 r. wyniosła 34,8 mld dolarów, a do 2022 r. ma wzrosnąć do 83,3 mld dolarów (źródło: https://wiadomosci.wp.pl/monitoring-pojazdow-sposobem-na-optymalizacje-kosztow-w-firmie-6171399717116033a). Jak widać, systemy Vehicle Tracking są coraz nowocześniejsze i popularniejsze. System monitoringu floty przydaje się zwłaszcza w firmach posiadających flotę aut. Skąd takie zainteresowanie systemami monitorującymi styl jazdy kierowców?

Oszczędność we flocie firmowej

Instalacja w samochodach służbowych systemu monitoringu jazdy, oferowanego przez takie firmy jak Vision Track (https://www.visiontrack.com/vehicle-tracking-systems/), pozwala przedsiębiorcy na śledzenie danych dotyczących parametrów poszczególnych aut oraz tego, jak prowadzą zatrudniani kierowcy. Dzięki temu właściciel może zoptymalizować wykonywane kursy i ich trasy, tym samym zmniejszając wydatki na paliwo, a także koszty ponoszone na serwisowanie pojazdów, wynikające np. ze zużycia klocków hamulcowych czy opon. Ponieważ niektóre elementy auta zużywają się szybciej przy „ostrym” stylu jazdy, kierowcy będą mogli prześledzić dane dotyczące ich stylu prowadzenia pojazdu i dokonać zmian. System monitorowania jazdy pomoże także wyeliminować spóźnienia niewynikające z przyczyn niezależnych od kierowców czy też zjawiska niepożądane, takie jak załatwianie prywatnych spraw w godzinach pracy bez uzgodnienia z pracodawcą.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Przede wszystkim jednak systemy monitorujące pomagają wykształcić w kierowcach nawyk jeżdżenia bezpiecznego, zgodnego z przepisami i ostrożnego. Czujniki i urządzenia zainstalowane w aucie monitorują bowiem prędkość jazdy, gwałtowność przyspieszania czy hamowania i inne parametry, które kierowca może skorygować. Tam, gdzie systemy takie już funkcjonują, zauważono zmniejszenie się liczby wypadków o 38,69% (źródło: http://www.dziennikbaltycki.pl/twoje-finanse/a/wspolczesna-flota-pod-pelnym-nadzorem,10604478/).

Monitoring floty to idealne rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy chcą zoptymalizować koszty ponoszone na flotę aut, a także poprawić bezpieczeństwo kierowców oraz zadowolenie klientów.

Komentarze Facebook

********************************* REKLAMA ***********************************

 

PRACA! Awangarda

 

Awangarda to ekskluzywny salon fryzjerski, działający od 15 lat na rynku. Wciąż chce się rozwijać i powiększać zespół, dlatego poszukuje ambitnych i utalentowanych osób, które chciałyby rozpocząć współpracę.

Do obowiązków będzie należało: strzyżenie, modelowanie, pielęgnacja i koloryzacja włosów klientów, doradztwo w zakresie doboru fryzur i zabiegów, dbanie o stanowisko pracy i wizerunek salonu.

Jeśli Twoją specjalizacją są tylko koloryzacje, albo upięcia lub strzyżenia to również jest miejsce w zespole.

Oczekiwania: samodzielna praca przy stanowisku, wysoka kultura osobista, umiejętność pracy w zespole, bardzo dobra komunikacja z klientem, kreatywność.

Warunki: pracę na pełen etat lub na 1/2 etatu, atrakcyjne warunki zatrudnienia, profesjonalne szkolenia fryzjerskie, w pełni wyposażone stanowisko pracy, w sprzęt najwyższej jakości, elastyczne godziny pracy, każda niedziela i święta wolne, doświadczony fryzjer ma do dyspozycji asystenta.

 

Praca na produktach Wella, Goldwell, L’oreal.

Masz pytania - napisz biuro@StudioAwangarda.pl

Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.