Zawodnicy Screamo Trickz zdobyli trzynaście medali podczas Mistrzostw Polski w Radlinie! [WIDEO]

0 1 244

W Radlińskim Domu Sportu odbyła się 7. edycja Mistrzostw Polski Nowoczesnych Sztuk Walki Silesia Samurai w dniach od 19 do 20 maja. Nie mogło tam zabraknąć nowosądeckiej drużyny Screamo Trickz, która wróciła z mistrzostw z trzynastoma medalami.

Czytaj również: Zawodnicy UKS Evan zdobyli dwa złote i pięć brązowych medali podczas Pucharu Świata na Węgrzech

W miniony weekend w dniach 19 i 20 maja odbyła się siódma edycja Mistrzostw Polski Nowoczesnych Sztuk Walki Silesia Samurai. W Radlińskim Domu Sportu rywalizowały dzieci, młodzież i seniorzy, a wśród zawodników nie zabrakło także delegacji z innych krajów – Słowacji, Czech i Szwajcarii. Gościem specjalnym wydarzenia był Cezary Podraza, 10-krotny zawodowy mistrz świata w kick-boxingu.

W Mistrzostwach Polski wzięła także udział nowosądecka drużyna Screamo Trickz. Sądeczanie ciężko pracowali pod okiem trenera Andrzeja Steca, by sprawdzić swoje umiejętności na tej prestiżowej i zarazem największej w kraju imprezie w nowoczesnych sztukach walki. Poziom zawodów był bardzo wysoki, a zawodnicy musieli zmierzyć się z dużą konkurencją zawodników.

Ekipa Screamo Trickz brała udział w kategorii tricking battle (bitwa na tricki) polegająca na prezentacji różnych trudnych ewolucji w powietrzu. Chodziło w niej o wykonanie salta, śruby oraz efektowne kopinięcia. Bitwa była podzielona na kategorie wiekowe. – Jestem bardzo dumny ze swoich zawodników, czułem, że coś wywieziemy z zawodów, ale nie spodziewałem się aż tylu medali. Jestem szczęśliwy, gdyż ciężko pracowałem, żeby stworzyć taki skład. Teraz wszyscy mamy większą motywację do działania – mówi trener Andrzej Stec

Mimo licznej konkurencji drużynie udało się wywalczyć aż 13 medali w tym 6 złotych , 5 srebrnych i 2 brązowe. Wymieniając od najmłodszych medale zdobyli: