miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Jak kostka, to tylko z GLOBET KOSTKA BRUKOWA!

1 2 749

Dbałość o najwyższą możliwą jakość, reżim technologiczny oraz zadowolenie klienta stawiane zawsze na pierwszym miejscu – w ten sposób można krótko streścić dewizy, jakimi w swojej działalności kieruje się firma GLOBET KOSTKA BRUKOWA, wiodący producent kostki brukowej oraz galanterii betonowej w naszym regionie. Jak wyjaśnia Janusz Szkaradek, właściciel przedsiębiorstwa, do produkcji wysokiej jakości produktów potrzebne jest w zasadzie kilka rzeczy: wykwalifikowana załoga, najlepsze surowce, nowoczesny park maszynowy oraz wysoki reżim technologiczny.

Kiedy wchodzimy do ogromnej hali produkcyjnej zakładu, zlokalizowanej w Mostkach koło Starego Sącza, naszym oczom ukazują się potężne, zaawansowane technologicznie maszyny. – Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszej linii technologicznej do produkcji wyrobów wibroprasowanych oraz zaangażowaniu i wysokim kwalifikacjom naszych pracowników osiągnęliśmy cel – wyjaśnia dyrektor ds. produkcji Stanisław Sobuś – z wieloletnim doświadczeniem w branży produkcji kostki brukowej. Stosowane przez firmę nowoczesne rozwiązania pozwalają na dokładne prowadzenie reżimu technologicznego, a co więcej, cały proces produkcji jest sterowany komputerowo z podglądem on-line. Co to w praktyce oznacza? Otóż dyrektor z każdego miejsca na świecie jest w stanie na bieżąco kontrolować, jak przebiega proces produkcyjny w zakładzie. – Ośmielam się stwierdzić, że takiego systemu zarządzania produkcją nie ma nikt w Polsce. Informatycy stworzyli go specjalnie na nasze zlecenie – wyjaśnia właściciel Janusz Szkaradek. Co ciekawe, w odróżnieniu od innych firm, w GLOBET KOSTKA BRUKOWA kostka jest badana już na linii mokrej – a więc bezpośrednio po wyjściu z maszyny, zanim trafi do suszarni. – System ten polega na sprawdzaniu przepuszczalności kapilarów warstwy górnej jak i dolnej oraz sprawdzaniu wysokości i wagi danego produktu – wyjaśnia dyr. ds. produkcji. – Reżim technologiczny oraz kontrola jakości to najważniejsze rzeczy w naszej firmie – zaznacza właściciel firmy. – U nas w firmie jest prowadzona Zakładowa Kontrola Produkcji, a oprócz naszego laboratorium kontroli w zakładzie dokonują laboratoria zewnętrzne. Liczby mówią same za siebie: zgodnie z Polską Normą Budowlaną wytrzymałość kostki bada się po 28 dniu, a kostka z zakładu w Mostkach spełnia tę normę już w 7 dniu. Jest to możliwe dzięki korzystaniu przez firmę z najlepszej jakości surowców – cementów, kruszyw – i stosowaniu większej ilości różnych dodatków. Dzięki temu kostka odznacza się większą trwałością i szczelnością co sprawia, że jest znacznie twardsza, mniej nasiąkliwa i mniej podatna na mrozy.

 
Klientowi, który chciałby zakupić kostkę w GLOBET KOSTKA BRUKOWA, chętnie pomogą fachowcy z działu sprzedaży. Handlowiec opowie o oferowanych produktach, ich składach oraz zaproponuje optymalne rozwiązanie cenowe i potencjalnego wykonawcę. Firma posiada również swój transport, dzięki któremu dostarczy do nabywcy na miejsce i rozładuje zakupiony towar. Klient firmy GLOBET KOSTKA BRUKOWA jest więc otoczony opieką na każdym etapie współpracy. – Jego satysfakcja jest dla nas najważniejsza, a pracuje na nią cała firma – podkreśla Janusz Szkaradek. W ostatnim roku liczba osób zatrudnionych w zakładzie w Mostkach zwiększyła się o 100%. GLOBET KOSTKA BRUKOWA sukcesywnie poszerza gamę oferowanych produktów – obecnie przymierza się do produkcji systemów kominowych, jak również elementów łupanych. – Nieustannie poszukujemy innowacyjnych rozwiązań, które polepszyłyby jakość naszych produktów – mówi Stanisław Sobuś, dyrektor ds. produkcji. – Już teraz jest ona na wysokim poziomie, poprzeczkę podnosimy jednak cały czas.
 
GLOBET KOSTKA BRUKOWA to polska firma, która korzysta z polskich dostawców i jest dobrym przykładem lokalnej przedsiębiorczości.
Kupując kostkę w GLOBET KOSTKA BRUKOWA wspierasz polskiego producenta i lokalną przedsiębiorczość.
 
 
Dyrektor ds. produkcji Stanisław Sobuś razem z pracownikiem kontrolują parametry techniczne kostek brukowych zaraz po ich uformowaniu, przed stwardnieniem
 
 
GLOBET – Widok Zakładu Produkcyjnego
 
 
Kostka brukowa STAROSĄDECKA GLOBET – przykładowe kolory
Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. Michał pisze

    Polecam! Piękna kostka w dobrej cenie

Zostaw odpowiedź