miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Agropromocja w Nawojowej to raj dla wystawców! Prawdziwa promocja regionu [ZDJĘCIA]

0 576

Wystawa rolnicza w Nawojowej jest największą w Małopolsce, dlatego przybywają na nią wystawcy z całego regionu, a nawet z innych zakątków naszego kraju. Przeprowadziliśmy rozmowy z wystawcami, którzy licznie przybyli na Agropromocję 2018.

 

Czytaj również: Nawojowa: Rozpoczęła się Agropromocja 2018! Potrwa aż dwa dni [ZDJĘCIA]

 

– Jesteśmy ze Stowarzyszenia Flisaków Polskich ze Sromowiec, a przy okazji promujemy też potrawy regionalne ze Szczawnicy (baran, moskole, kwaśnica). Baran ma już ponad 50 lat tradycji rodzinnej, a tutaj jeździmy już 10 lat. Opowiadamy o Przełomie Dunajca i rozdajemy ulotki, kalendarze flisackie – powiedziała Agnieszka Niezgoda ze Szczawnicy w rozmowie z portalem informacyjnym miastoNS.pl.

– W Nawojowej na wystawie rolniczej jesteśmy co roku, zajmujemy się ceramiką artystyczną. Wszystkie wyroby mamy z gliny. Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia naszego stoiska – powiedziała Irena Majka z Kamionki Wielkiej w rozmowie dla portalu miastoNS.pl.

– Pierwszy raz jesteśmy na wystawie w Nawojowej, a zajmujemy się sprzedażą quadów. Przyjechaliśmy z Krakowa, a nasza firma ma już 11 lat. Posiadamy największy salon w południowej Polsce, a na stanie mamy głównie quady, ale też motocykle i skutery. Na Agropromocji można sobie te pojazdy oglądnąć, a nawet je przetestować. Zapraszamy serdecznie – powiedział Paweł Wrześniak, właściciel firmy Moto-Trip z Krakowa.

– W Nawojowej jesteśmy pierwszy raz z alpakami, byliśmy w tym roku również w Boguchwale oraz na różnego rodzaju imprezach charytatywnych, m.in.: na „Biegu Barana” w okolicach Gabonia oraz w Piwnicznej-Zdroju. Hodowla tych zwierząt mieści się w Biczycach Dolnych, a ja pomagam właścicielowi i opiekuję się nimi, głównie w okresie wakacyjnym – powiedział Mateusz Freindl z Biczyc Dolnych w rozmowie dla portalu miastoNS.pl.

Zakończenie Agropromocji w Nawojowej odbędzie się w niedzielę 9 września. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału. Na stoiskach można nabyć prawie wszystko.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź