miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Iwona Mularczyk gwarantuje opiekę nad seniorami, dziećmi i młodzieżą

1 984

To już ostatnie dni kampanii wyborczej, dlatego kandydaci na prezydenta miasta Nowego Sącza pracują intensywnie. Dzisiaj (31 października) na zaproszenie Iwony Mularczyk (kandydatki na prezydenta Nowego Sącza z ramienia PiS-u) Nowy Sącz odwiedził Minister Zdrowia Łukasz Szumowski. Mówiono między innymi o potrzebie objęcia opieką seniorów oraz dzieci i młodzieży.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Iwona Mularczyk dementuje nieprawdziwe oraz szkalujące informacje na swój temat!

 

Iwona Mularczyk stawia na współpracę z Ministerstwem Zdrowia i Służbą Zdrowia. Przede wszystkich chce skupić się na skoordynowaniu ośrodków specjalistycznych. Gwarantuje również powstanie domów dla seniorów oraz objęcie opieką dzieci oraz młodzieży.

Minister Zdrowia, Łukasz Szumowski  wypowiedział się o możliwościach jakie daje dobra współpraca rządu z samorządami w kwestii zdrowia. – To jest niezwykle ważne, żeby z mojego punktu widzenia, jako Ministra Zdrowia, żeby współpraca pomiędzy rządem a samorządem, pomiędzy włodarzami miasta a województwem była bliska i skoordynowana. Jestem przekonany, że pani Iwona Mularczyk taką współpracę zapewni i podejmie. To nie tylko współpraca z Ministerstwem, czy Narodowym Funduszem Zdrowia, ale również z samorządem wojewódzkim. Dzięki temu można robić rzeczy bardzo duże dla wszystkich mieszkańców, choćby opiekę senioralną, której brakuje. Można organizować pomoc stomatologiczną dla dzieci, czy też skoordynować bardzo rozproszoną opiekę specjalistyczną w Nowym Sączu. Przecież wiemy, że to jest bardzo rozproszona w tej chwili struktura. Dostęp do specjalisty jest kluczowy dla Polaków. Jestem przekonany, że dobry kandydat na prezydenta, pani Iwona Mularczyk, na pewno to skoordynuje, zepnie razem i wspólnie z Narodowym Funduszem Zdrowia, Ministerstwem Zdrowia, samorządem wojewódzkim stworzy coś dobrego dla wszystkich mieszkańców – mówił Szumowski.

Dla mnie ważne jest, żeby w Nowym Sączu wdrażać program rządowy Senior+. Służba Zdrowia to nie tylko budynki, czy sprzęt. Ale to szeroko rozumiany kapitał ludzki. Tak naprawdę synergia dopiero tych trzech elementów może powiedzieć o tym, że ta służba zdrowia będzie przyjazna dla pacjenta, będzie otwarta dla pacjenta, będzie miała szeroki zakres możliwości, z którego skorzystamy my – mieszkańcy Nowego Sącza – powiedziała Iwona Mularczyk.

Ochrona zdrowia jest ważnym elementem bezpieczeństwa mieszkańców. Pani Iwona Mularczyk podejmuje konkretne inicjatywy, które mają na celu poprawę jakości i dostępności do świadczeń zdrowotnych. Troska o zdrowie dzieci i młodzieży to jest podstawowe nasze zadanie. Pani Iwona Mularczyk doskonale zna problemy dzieci i młodzieży i wie, jak ważne jest ich wsparcie w tym wczesnym etapie. Między innymi kwestia tworzenia gabinetów stomatologicznych w szkołach, czy wyposażenie gabinetów profilaktyki jest bardzo ważne. Z naszej strony deklarujemy daleko idące wsparcie. Potrzebujemy dobrego partnera w samorządzie, a takim partnerem jest Iwona Mularczyk – podkreślała Józefa Szczurek-Żelazko.

Istotną kwestią, nad którą chce skupić się Iwona Mularczyk przy wsparciu Ministerstwa Zdrowia jest też opieka nad seniorami. – Pani Iwona Mularczyk widzi i czuje potrzeby ludzi. Mamy problem demograficzny, który pojawia się w skali całego kraju. Również na Sądecczyźnie mówimy o braku domów seniora oraz centrów aktywności seniorów, domów opieki medycznej nad seniorami. Bardzo często nasi dziadkowie przebywają w szpitalach tylko i wyłącznie dlatego że nie ma możliwości zabezpieczenia im fachowej opieki medycznej w domu, w ich środowisku. Pani Iwona Mularczyk ma tę propozycję, chce budować te instytucje. W Ministerstwie Zdrowia przygotowaliśmy projekt tego typu świadczeń przy współudziale innych resortów – dodała Józefa Szczurek-Żelazko.

Klaudia Celusta
Fot.: IAP (arch.)

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. Ola pisze

    BRAWO! To wprost pokazuje, że zaplecze Pani Mularczyk jest w stanie coś realnie zrobić dla naszej Małej Ojczyzny! Nie dajcie się zwieść KODowcom i POniżaczom…

Zostaw odpowiedź