miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Janczyk: „Naszym celem jest zdobycie władzy w Sejmiku Województwa Małopolskiego”

1 476

Partia Prawo i Sprawiedliwość przedstawiła program dla samorządów z uwzględnieniem aspektów lokalnych. Ponadto zostali zaprezentowani kandydaci do Sejmiku Województwa Małopolskiego. Najważniejszym punktem programu jest budowa Sądeczanki.

 

Czytaj również: Adamczyk: „Linia kolejowa Podłęże-Piekiełko powstanie! Inwestycja nie jest zagrożona”

 

– Przed nami urna wyborcza czyli swoisty moment, w którym trzeba będzie sprawdzić percepcję społeczną naszych kandydatów. Zaprezentowaliśmy i zarejestrowaliśmy w tych wyborach samorządowych naprawdę silne osoby. Nie ukrywam, że naszym celem jest zdobycie władzy w Sejmiku Województwa Małopolskiego, adekwatnie do poparcia, jakie tutaj uzyskaliśmy w wyborach parlamentarnych. Myślę, że mamy na to pełną szansę. Chciałbym, żeby oprócz tych trzech mandatów na sześć, jakie mamy w obecnej kadencji przybyło nam kilka mandatów, a najlepiej, żeby to były wszystkie mandaty. Myślę, że jeśli zwiększymy swój stan posiadania, to uprawdopodobnimy wybór Marszałka z Prawa i Sprawiedliwości, na co liczy wielu mieszkańców i na co liczą szczególnie samorządy – powiedział Wiesław Janczyk, pełnomocnik Prawa i Sprawiedliwości (Okręg nr 14).

Lista kandydatów do Sejmiku Województwa Małopolskiego – Prawo i Sprawiedliwość:

1. Grzegorz Biedroń
2. Jadwiga Wójtowicz
3. Marta Mordarska
4. Witold Kozłowski
5. Patryk Wicher
6. Tomasz Walicki
7. Karolina Gancarczyk
8. Paweł Szczygieł

– Prace nad Sądeczanką trwają, są bardzo intensywne, zaawansowane adekwatnie do czasu, jaki poświęciliśmy w tej kadencji Sejmu temu zagadnieniu. Środki w budżecie państwa są zabezpieczone na realizację tej inwestycji. Nie od dzisiaj mówimy o Sądeczance, ja z pokorą zawsze odpowiadam, że przygotowanie takiej inwestycji, która polega na budowie ponad pięćdziesięciu kilometrów drogi w szczerym polu i w nowym pasie drogowym, to jest sprawa na kilka lat. My rządzimy dopiero dwa i pół roku. Nie zmarnowaliśmy tego czasu, zrobimy wszystko, żeby ten projekt jak najszybciej postawić do realizacji. Kalendarz działań został precyzyjnie przekazany przez Ministra Adamczyka. Zrobimy wszystko, żeby został on skrócony w maksymalnym stopniu. Poprzednicy czyli Platforma Obywatelska i Polskie Stronnictwo Ludowe mieli osiem lat na poprowadzenie tego projektu i to jest horyzont czasowy, który jest wystarczający, w mojej ocenie na lokowanie takiej inwestycji czyli na jej przygotowanie i wykonanie. Ten czas został zmarnowany i dzisiaj przychodzi nam uzgadniać przebieg tej drogi i wykonywać wszystkie czynności administracyjne, związane z uzyskaniem pozwoleń i przygotowaniem przetargu – dodał poseł Wiesław Janczyk (PiS).

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. Tom pisze

    Cel szczytny i dobrze żeby PIS wygrało w sejmiku, tylko dlaczego w sejmiku ma mnie reprezentować nierób Mordarska? Nierób startuje w wyborach co dwa lata jak nie do sejmu, to do sejmiku. Społeczeństwo wielokrotnie pokazało, że na tego nieroba nie chce głosować.

Zostaw odpowiedź