miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: Gwiżdż kandyduje na prezydenta! „Czuję się młodo, nie brak mi sił i energii”

0 435

Wybory zbliżają się wielkimi krokami. Kolejnym kandydatem, który powalczy o fotel prezydenta Nowego Sącza jest Jerzy Gwiżdż, który obecnie piastuje funkcję wiceprezydenta miasta. Nie jest to dla niego nowość, ponieważ był już prezydentem w latach 1990-1994.

 

Czytaj również: Krzysztof Głuc startuje w wyborach na prezydenta miasta Nowego Sącza!

 

– Niektórzy są zadowoleni z tego, że kandyduję, a inni wręcz sceptycznie podchodzą do tego, ale takie jest życie. Uważam, że Sądeczanie są na tyle mądrzy, że idąc do wyborów, mają pełną świadomość wyboru programu i ludzi, którzy za tym programem stoją. Nie jestem debiutantem w tej kampanii wyborczej, nie odpalam fajerwerków, jak to robią inni. Debiutanci głoszą puste obietnice, a na to wszystko potrzeba pieniędzy. Mówią, że „my wam damy”. Jeżeli jakiś rząd mówi, że komuś coś dał, to znaczy, że zabrał Tobie, bowiem żaden rząd nie ma własnych pieniędzy. Proszę o tym pamiętać – powiedział Jerzy Gwiżdż, wiceprezydent Nowego Sącza i kandydat na prezydenta miasta.

Jerzy Gwiżdż od dwunastu lat jest wiceprezydentem miasta Nowego Sącza, a w międzyczasie był również posłem. Jak sam podkreśla, zawsze starał się służyć Polsce i Nowemu Sączowi. Te słowa to główne przesłanie, jakie kieruje do swoich wyborców. Uważa, że należy zgromadzić siły, aby stworzyć możliwości dla unowocześnienia i rozwoju materialnego miasta. Wiceprezydent pytał różnych ludzi, co jest najważniejsze w tym miejscu i wskazali oni trzy fundamentalne elementy: ma to być ośrodek o charakterze turystycznym, przedsiębiorczym, ale także i akademickim. Przedstawił on szeroki program, który ma zamiar zrealizować, jeśli zostanie wybrany. Najważniejsze kwestie to: przyczynianie się do komfortu życia mieszkańców Nowego Sącza, jego uatrakcyjnienia dla sądeckich przedsiębiorców, potencjalnych inwestorów i gości odwiedzających miasto i okolice.

Jerzy Gwiżdż będzie kandydował z Komitetu Wyborczego Wyborców „Samorządny Nowy Sącz” i ma poparcie Ogólnopolskiego Komitetu Wyborczego „Bezpartyjni Samorządowcy”.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź