Ryszard Nowak: „To nie jest przegrana Iwony Mularczyk! To przegrana całego PiS-u”

Obecnie urzędujący prezydent Miasta Nowego Sącza, Ryszard Nowak skomentował wyniki wyborów. Zaznaczył także, że będzie wspierał Ludomira Handzla, jeśli ten wyrazi taką wolę. Przegraną Iwony Mularczyk określił natomiast, jako porażkę całego PiS-u.

 

Czytaj również: Ludomir Handzel: „Będę łączył, a nie dzielił! Jestem osobą otwartą i tolerancyjną”

 

– Nie jestem zaskoczony wynikiem wyborów, ponieważ nie miałem żadnych wątpliwości, że bez względu na to, kto wejdzie do drugiej tury, z Iwoną Mularczyk wygra. Miasto widzę jako mlekiem i miodem płynące. Jeżeli zostanie zrealizowana tylko część z tych obietnic, to naprawdę nie powinniśmy narzekać. Za dużo było mówione o rzeczach, które będą za darmo i to mnie martwi, ponieważ za darmo nie ma nic. Myślę, że prezydent Handzel zweryfikuje swoje plany i realnie popatrzy na możliwości, które są przed miastem. Oczekiwań jest wiele, natomiast trzeba sobie zdawać sprawę z tego, w jakich realiach żyjemy i jakim budżetem dysponujemy, na co nas stać i jakie mamy zobowiązania. Miasto jest w dobrej kondycji finansowej. Trochę mnie martwi, że wielokrotnie w swojej kampanii odnosił się do miast takich jak Muszyna czy Krynica, ponieważ są one najbardziej zadłużone w Małopolsce. Z mojej strony i nie tylko z mojej jest duża życzliwość i chęć wsparcia. Znam Ludomira Handzla i wiem, że jest to człowiek konkretny. Nie znam go jednak z funkcjonowania w samorządzie, a więc trudno go w tej kwestii oceniać. Należy mu dać szansę na to, by postarał się rozpocząć swoje funkcjonowanie w spokoju i w cierpliwości z naszej strony – powiedział Ryszard Nowak, prezydent Miasta Nowego Sącza.

Nowak podkreśla, że z punktu widzenia miasta najlepszym kandydatem był Krzysztof Głuc. Zaznacza on także, że zagłosował w zgodzie z własnym sumieniem. Nie zdradził jednak, na kogo oddał swój głos. Uważa, że bardzo wysoka frekwencja wpłynęła na wynik wyborów samorządowych w Nowym Sączu. Sądeczanie podeszli do nich w sposób szczególny i to jest niezwykle ważne, ponieważ świadczy to o tym, że chcą się angażować w sprawy miasta.

– To nie jest ciemny lud, nie wszystko kupi i nie kupił. Iwona Mularczyk przegrała w momencie, kiedy została zgłoszona. Nie jest to jednak osobista przegrana Iwony Mularczyk, ani Mularczyka, ale to jest przegrana całego PiS-u i to mówię z pełną odpowiedzialnością. Począwszy od samego prezesa, prezydenta niestety, premiera, wicepremierów i chyba z dziesięciu ministrów, albo i więcej. Ja jeszcze takiej kampanii nie widziałem i nie widziałem nigdy przez 26 lat funkcjonowania w polityce czegoś takiego, że programem wyborczym jest jedno zdanie: „Bliska współpraca z rządem”. Tak wyglądał program Iwony Mularczyk, to za mało. Obietnice nierealne, ponieważ każdy, kto śledził wybory w kraju widział, że w większości miast, gdzie odbywały się tego typu spotkania, takie same obietnice były deklarowane – dodał Ryszard Nowak.

Obecnie urzędujący prezydent Nowego Sącza zaznacza, że nikt nikomu nic nie daje, tylko trzeba sobie wszystko wypracować. „Strzelaniem w kolano” nazwał wizytę ministrów, w trakcie kampanii Iwony Mularczyk. Sądzi również, że wizyta prezydenta RP Andrzeja Dudy na cmentarzu w dniu 1 listopada była „gwoździem do trumny”. Uważa to za porażkę PiS-u.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
HandzelIwnakomentarzLudomirMularczykNowakNowy SączRyszardsamorządowewybory
Comments (0)
Add Comment