Najtaniej dolary kupisz przez Internet

W jednym z najstarszych polskich kantorów internetowych (kantoronline.pl) można kupić dolary ze spreadem walutowym wynoszącym mniej niż 1%. To bardzo mało, zważywszy na fakt, że według statystyk spready w bankach dla dolara wynoszą średnio 7,4%, a w kantorach tradycyjnych 2,4%.

Opłata za wymianę waluty to tak zwany spread walutowy, którego wartość najczęściej podawana jest w procentach. Im węższy spread, tym wymiana waluty jest dla nas tańsza. Już 20% wszystkich wymian walut w Polsce odbywa się w kantorach internetowych. Dzięki tego typu serwisom można nie tylko oszczędzać pieniądze, ale także nieco uprościć sobie życie. Uprościć, dlatego że do wymiany potrzebujemy tylko dostępu do Internetu – całość zlecimy zdalnie, wykorzystując do tego i system kantoru internetowego i bankowości internetowej.

Jak to jest z tą opłatą za wymianę waluty?
Ten, kto od czasu do czasu musi kupić walutę, wie że kursy walut zmieniają się na okrągło. A także, że im większe ruchy na kursie danej waluty, tym opłata za jej wymianę będzie wyższa. Z kolei im popularniejsza waluta w danym kraju, tym za jej wymianę powinniśmy zapłacić mniej. W Polsce nie ma istnieją regulacje prawne, które określałaby górną granicę spreadu walutowego. Każdy operator może dowolnie kształtować opłatę za wymianę waluty. Podane w pierwszym akapicie statystyki dotyczące wysokości spreadów zostały zebrane i opublikowane przez kurencja.com.

Jak wymienić dolary online?
Pierwszym krokiem do tego by móc zacząć wymieniać dolary przez Internet jest założenie konta walutowego w banku, na które potem prześlemy zakupioną walutę. Jeśli dużo podróżujemy z pewnością warto znaleźć ofertę konta walutowego z dołączoną do niego kartą płatniczą. Żeby wymienić walutę online należy następnie zarejestrować się w wybranym przez nas kantorze internetowym. Sprawdź kurs dolara w kantoronline.pl żeby przekonać się, że jest atrakcyjniejszy niż gdziekolwiek indziej. Podczas rejestracji pamiętajmy o podaniu autentycznych danych. Następnie zasilamy środkami nasz rachunek w serwisie, wybieramy ilość i rodzaj wymienianej waluty, i gotowe! Po zaksięgowaniu transakcji możemy zlecić przelew na nasze konto walutowe w banku.

Dlaczego w kantorach internetowych są niższe opłaty?
Kantory internetowe nie muszą utrzymywać drogich lokalizacji w centrum miast. Ani kupować waluty na zapas, żeby sprzedawać ją potem klientom. W kantorach online wymiana waluty odbywa się po aktualnym kursie na rynku walutowym. Transakcja zlecana jest automatycznie z wykorzystaniem systemu informatycznego serwisu. Wszystkie te czynniki sprawiają, że kantory internetowe mogą zaoferować klientom niższy spread walutowy, niż kantory tradycyjne czy banki.

Dolar jedną z ważniejszych walut dla Polaków
Już blisko 10 mln Polaków mieszka w USA. Chicago, Denver, Detroit i Los Angeles to miasta w których nasi rodacy osiedlają się najczęściej. Ale Stany Zjednoczone to także ważny kierunek podróży wakacyjnych Polaków. Nasza styczność z amerykańską walutą nie słabnie, a wręcz przeciwnie. Czasami jednak nie zdajemy sobie ile znaczy dolar na rynku walutowym. Dlatego zachęcamy do przeczytania publikacji: 3 powody dla których dolar rządzi światem.

Podsumowując
Jeśli zależy nam na korzystnej i wygodnej wymianie walut warto zdecydować się na wymianę w kantorze internetowym. Obecnie tego typu operatorzy należą do najtańszych. Swoją drogą, to ciekawe, ponieważ dodatkowo zyskujemy nie tylko oszczędności, ale także bezpieczeństwo. Lepiej chyba mieć np. 5 tysięcy dolarów na koncie walutowym, niż w gotówce?

Mat. promocyjny, fot.: kantoronline.pl

Komentarze Facebook
Kantorkursonlinewalutywymiana
Comments (1)
Add Comment
  • Jarek

    Najtaniej kupuje usd w kantorekspert.pl i wymiana zupełnie darmowa.