Newag podbije rynek hybrydowym pojazdem z superkondensatorem?

Newag ma nadzieję, że zaprezentowany podczas branżowych targów kolejowych Innotrans pojazd w wersji hybrydowej, dodatkowo wyposażony w superkondensator, spotka się z dużym zainteresowaniem wśród nowych potencjalnych klientów – poinformował PAP Biznes prezes spółki Zbigniew Konieczek.

Czytaj również: Przewieźli przeszło 686 tys. pasażerów! To rekord Kolei Małopolskich

Jesteśmy przekonani, iż zaprezentowany pojazd będzie doskonale sprawdzał się na trasach w województwie zachodniopomorskim, a równocześnie mamy nadzieję, iż spotka się ze sporym zainteresowaniem wśród nowych potencjalnych klientów – powiedział prezes. Newag podczas branżowych targów kolejowych Innotrans zaprezentował pojazd Impuls 2 w wersji hybrydowej, który został dodatkowo wyposażony w superkondensator.

– Wdrożenie superkondesatora umożliwia w trybie spalinowym rozruch pojazdu do prędkości 50km/h i pokonanie dystansu o długości do 500 m. Ładowanie superkondensatora odbywa się w trakcie hamowania elektrodynamicznego, co idealnie sprawdza się w aglomeracji podmiejskich, gdzie mamy dużą ilość przystanków – powiedział cytowany w komunikacie prasowym, kierownik projektu Tomasz Pancerz.

Newag w zakładzie w Nowym Sączu produkuje elektryczne i spalinowe lokomotywy, pojazdy pasażerskie, tramwaje oraz pojazdy dla metra.

Źródło: PAP Biznes
Fot.: Newag.pl

 

Komentarze Facebook
Comments (0)
Add Comment