Notowanie Bitcoina na rynku

Początek 2023 roku dla bitcoina jest wyjątkowo łaskawy. Kryptowaluty ponownie zaczęły zyskiwać na wartości. Wciąż jest to rynek dynamicznie rozwijający się, warto więc śledzić zmiany na bieżąco.

KURS BITCOINA

2022 roku dla fanów kryptowalut nie był zbyt dobry. Zakończył się on dla bitcoina ogromnym spadkiem. Swojego niezadowolenia oczywiście nie kryli fani BTC. Zaskoczenie przyniósł jednak początek 2023 roku. Wirtualna waluta zaczęła powoli odrabiać straty.

W połowie grudnia 2022 roku za 1 bitcoina trzeba było zapłacić ponad 73,4 tys. złotych. Natomiast z kursu notowanego na połowę stycznia 2023 wynika, że jego cena na rynku wzrosła w ciągu miesiąca o ponad 23%.

Notowania giełdowe w połowie stycznia pokazały, że za jednego bitcoina należało zapłacić ponad 90,4 tys. złotych.

Entuzjaści kryptowalut powinni zajrzeć na stronę kriptomatu, czyli platformy kryptowalutowej. To miejsce, gdzie można kupować, sprzedawać, a także przechowywać ulubione waluty cyfrowe. To także miejsce, gdzie znajdziemy aktualny kurs BTC.  

JAK KUPIĆ BITCONIA

Bitcoina kupić można na wiele sposobów. Każdy z nich ma swoje wady i zalety. Do najpopularniejszych sposobów zakupu kryptowaluty zaliczane są trzy sposoby. Pierwszym z nich jest giełda kryptowalut. To miejsce, które łączy ze sobą dwie strony – kupujących, jak i sprzedających. Giełda, dla większości fascynatów kryptowalutami, jest pierwszym wyborem, jeśli chodzi o miejsce zakupu Bitcoina.

Alternatywą dla giełd są kantory kryptowalut. Działają one na tej samej zasadzie, co klasyczny kantor. Z tą jednak różnicą, że zamiast obcej waluty jak euro, dolara, czy franka szwajcarskiego możemy kupić w nich kryptowaluty takie jak m.in. Bitcoin, Ethereum czy Litecoin.

Trzecim sposobem na zakup kryptowaluty, w tym bitcoina jest Bitomat. To urządzenie wyglądem przypominające tradycyjny bankomat. Za jego pośrednictwem można w szybki i bezpieczny sposób kupić interesującą nas wirtualną walutę.

Czy warto inwestować w kryptowaluty?

Na pytanie, czy warto inwestować w kryptowaluty, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Obecnie można jednak zauważyć znaczący wzrost kryptowalutami na polskim rynku. Wiele osób chce w nie inwestować. Rozpoczynającym przygodę na tym rynku zaleca się, by zaczynali od ostrożnego inwestowania. Dlaczego? Ponieważ kursy kryptowalut są bardzo chwiejne i nie ma tu gwarancji zysku. Zanim wpadniemy w wir inwestycji, warto także regularnie obserwować rynek. Tu pomocna może okazać się platforma kryptowalutowa Kriptomat, gdzie poza niezbędną wiedzą dotyczącą wirtualnych walut znajduje się także aktualny kurs m.in. bitcoina.

Najlepszym momentem na zakup kryptowaluty jest czas, kiedy jej wartość jest niska lub kiedy spodziewany jest jej wzrost. Inwestycja ta nie musi być krótkoterminowa. Bitcoiny możemy sprzedać w dowolnym, wybranym przez siebie czasie.

– Artykuł sponsorowany

 

Komentarze Facebook
Comments (0)
Add Comment