Gmina Chełmiec: Samochód wypadł z jezdni! Uszkodził słup i ogrodzenie. Cztery osoby w szpitalu [ZDJĘCIA]

W niedzielę (22 lipca) ok. godz. 14:02 w miejscowości Świniarsko, w gminie Chełmiec samochód osobowy wypadł z drogi, uderzył w słup oraz uszkodził ogrodzenie. Cztery osoby zostały przetransportowane karetkami Pogotowia Ratunkowego do pobliskiego szpitala.

 

Czytaj również: Grybów: Zderzenie dwóch samochodów osobowych [ZDJĘCIA]

 

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że samochód osobowy marki Mazda wypadł z jedni, uderzył w słup oraz uszkodził pobliskie ogrodzenie. Pojazd znajdował się w rowie, oparty o uszkodzonego słupa oraz ogrodzenie. Podróżowały nim cztery osoby (w tym dwoje dzieci w wieku 12 i 3 lat). Osoby te opuściły pojazd przed przybyciem na miejsce zastępu Straży Pożarnej, nie uskarżały się na żadne dolegliwości i nie posiadały widocznych obrażeń poza otarciami. Ustalono, że słup uszkodzony w zdarzeniu był wykorzystywany przez firmy telefoniczne. Ruch pojazdów w trakcie działań służb odbywał się wahadłowo. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu terenu działań oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy uczestnikom zdarzenia. Rozłączono klemy akumulatora w uszkodzonym pojeździe. Dokonano kontroli słupa przyrządem do wykrywania napięcia – brak wskazań. Kierowano ruchem drogowym. Przekazano osoby uczestniczące w zdarzeniu pod opiekę przybyłych karetek Pogotowia Ratunkowego. Wszystkie osoby uczestniczące w zdarzeniu zostały zabrane przez karetki do szpitala na badania. Przywrócono ruch pojazdów w obydwu kierunkach – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Czynności na miejscu zdarzenia prowadziły zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Niskowa oraz OSP Podrzecze. Działania strażaków trwały ponad dwie godziny.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
ChełmiecdziałaniagminakaretkaogrodzeniesamochódsłupstrażacyŚwiniarskoszpitalwypadł
Comments (0)
Add Comment