Gmina Grybów: 10-letnia Karolinka Igielska zmarła pomimo reanimacji! [WIDEO, ZDJĘCIA]

W niedzielę (24 lutego) ok. godz. 17:20 w miejscowości Siołkowa w gminie Grybów doszło do niewyobrażalnej tragedii. Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego lądował nieopodal szkoły podstawowej, w związku z zatrzymaniem krążenia u 10-letniej dziewczynki. Życia dziecka nie udało się niestety uratować. Karolinka zmarła.

 

Czytaj również: Gmina Gródek nad Dunajcem: Zakrwawiony kierowca autobusu zatrzymał pojazd Straży Granicznej!

 

– Bezpieczne miejsce do lądowania helikoptera ustaliśmy nieopodal szkoły podstawowej. Odległość do miejsca zdarzenia wynosiła ok. 0,5 km, więc zawieźliśmy tam ratowników medycznych LPR samochodem Volvo (pozostali strażacy w tym czasie zabezpieczali teren i helikopter). Po ich powrocie karetką ZRM z osobą poszkodowaną, strażacy-ratownicy pomagali w reanimacji 10-letniej dziewczynki – zrelacjonowali strażacy z OSP Grybów-Biała.

 

 

Karolina Igielska została natychmiast przetransportowana śmigłowcem do szpitala, jednak życia dziecka nie udało się uratować. Nie wiadomo, dlaczego doszło do zatrzymania krążenia u dziewczynki. Mieszkańcy Siołkowej i okolicznych miejscowości modlą się za duszę śp. Karolinki oraz w intencji jej bliskich, którzy są pogrążeni w ogromnym bólu po stracie. Msze Św. odprawiane są zarówno w Klasztorze Sióstr Dominikanek, jak i w Bazylice w Grybowie.

W działaniach w Siołkowej uczestniczyli: OSP KSRG Grybów-Biała W., OSP Siołkowa, Zespół Ratownictwa Medycznego (K02-54) i helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego HEMS (Ratownik 6). Czynności ratownicze na miejscu zdarzenia trwały około 1,5 godziny.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło, fot.: OSP Grybów-Biała, OSP Siołkowa, Siolkowa.pl | Facebook
Wideo: OSP Siołkowa | Facebook

Komentarze Facebook
dzieckodziewczynkaGrybówIgielskaKarolinakrążenieratownicyreanimacjaSiołkowaśmierćśmigłowiecstrażacyzatrzymanie
Comments (1)
Add Comment
  • Zbyszek Maślanka

    Tragedia, dramat. Nie do ogarnięcia…