Gmina Muszyna: Jedna osoba poszkodowana po zderzeniu dwóch samochodów! [ZDJĘCIA]

W czwartek (16 maja) ok. godz. 17:30 w miejscowości Powroźnik w gminie Muszyna na skrzyżowaniu drogi gminnej doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku zaistniałego zdarzenia jedna osoba została poszkodowana i zabrana do szpitala.

 

Czytaj również: Wierchomla Wielka: Zderzenie dwóch samochodów osobowych! [ZDJĘCIA]

 

– Po przybyciu na miejsce ustalono, że na skrzyżowaniu drogi gminnej doszło do kolizji samochodów osobowych marki Toyota Yaris i Renault Kangoo. W wyniku zdarzenia jeden pojazd leżał na lewym boku z osobą poszkodowaną w środku. Drugi pojazd znajdował się za skrzyżowaniem. Kierująca wyszła o własnych siłach i nie uskarżała się na dolegliwości. Z pojazdu leżącego na boku wystąpił wyciek paliwa. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca, podaniu jednego prądu piany w natarciu na wyciek paliwa i ewakuacji osoby poszkodowanej. Udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej i przekazano ją załodze karetki Pogotowia Ratunkowego. Odpięto klemy z akumulatorów w pojazdach. Ze względu na wyciek paliwa postawiono pojazd na koła. Dokonano sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych i usunięto rozbite części karoserii z jezdni. Osoba poszkodowana została zabrana do szpitala. Na miejscu pozostało OSP Tylicz do czasu zakończenia czynności dochodzeniowych przez Policję – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Do działań w Powroźniku zadysponowane zostały zastępy z JRG w Krynicy-Zdroju oraz OSP Tylicz. Czynności prowadzone przez strażaków trwały w sumie ponad dwie godziny.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
karetkaMuszynaosobaosoboweposzkodowanaPowroźniksamochodyszpitalzderzenie
Comments (0)
Add Comment